Łatwa płyta na trudne warunki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Solidny fundament to najważniejsza część domu, który budujemy. Fundament musi być wykonany perfekcyjnie, gdyż jest to najbardziej obciążony element budynku. Dobrze wykonany fundament sprawi, że nasz dom będzie ciepły i suchy.

Prawidłowo wykonana podstawa budynku gwarantuje wieloletnie użytkowanie obiektu bez konieczności dodatkowego docieplania, wykonywania izolacji, osuszania części fundamentowych oraz ścian, słowem – bez dodatkowych nakładów. Pozostaje pytanie czy zastosować fundament tradycyjny czy może dać płytę fundamentową. Zdania na ten temat są podzielone. Oferta firmy Pawła i Sylwii Ślemieńskich oferuje wykonanie najwyższej jakości systemów fundamentowych opartych na płycie. Firma używa materiałów z certyfikatami oraz wykonuje usługi z należytą starannością. Firma znajduje się w ścisłej czołówce, o czym może świadczyć piąte miejsce w rankingu oraz wielu zagranicznych klientów przedsiębiorstwa m.in. z Austrii, Czech czy Francji. Na płycie fundamentowej można postawić budynki zarówno na gruncie o dobrej jakości jak i na tym o mniejszej nośności. Pierwsze płyty fundamentowe powstały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Szwecji. Ten rodzaj fundamentów najczęściej jest stosowany m.in. w Skandynawii, Japonii czy Kanadzie gdzie występują skrajne zjawiska klimatyczne, a uwarunkowania terenowe wymagają posadowienia budynków na fundamencie odpornym na różne skrajne warunki. Jest to możliwe, ponieważ płyta fundamentowa ma bardzo dużą nośność. Ciężar budynku rozłożony jest na znacznie większej powierzchni, dlatego też płyta doskonale sprawdza się na gruncie niejednorodnym lub o słabej nośności. Budynek swobodnie i równomiernie pracuje i osiada. Decydując się postawić dom na płycie fundamentowej znacznie skracamy czas budowy, ponieważ płytę wykonuje się od czterech do siedmiu dni. Mniej więcej po takim czasie beton zwiąże się tak by ekipa budowlana mogła zacząć murowanie ścian.

Prace przy zwykłych fundamentach trwają znacznie dłużej, z reguły od rozpoczęcia robót muszą upłynąć ponad trzy tygodnie by móc wznosić ściany. Kolejną zaletą płyty fundamentowej jest to, że dzięki niej zyskujemy nie tylko fundament, ale również podłogę pierwszej kondygnacji domu. Także koszt wykonania płyty fundamentowej jest niższy niż wylanie tradycyjnego fundamentu. Płyta fundamentowa to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się na budowę domu niepodpiwniczonego. Wybór takiego rozwiązania z pewnością pozwoli na znacznej ograniczenie robót ziemnych. Nie trzeba będzie robić głębokich wykopów, wystarczy jedynie zdjąć ziemię rośliną i warstwy nośne gruntu. Płytę fundamentową można także stosować pod każdy rodzaj budynków murowanych, ponadto płyta może posiada także dodatkowy system grzania zamontowany przed zabetonowaniem płyty. W Polsce płyta fundamentowa cieszy się coraz większą popularnością, chociaż wciąż traktowana jest jako rozwiązanie innowacyjne. Płyty fundamentowe firmy Ślemieńskich wykonywane są z najwyżej jakości materiałów. W odróżnieniu do powszechnie stosowanych płyt, płyty fundamentowe jakie oferuje firma Ślemieńskich przewyższają jakością wykonania, termicznością oraz dokładnością co powoduje, że posadowione na niej domy uzyskują najwyższą klasę energetyczności. Wybierając płyty fundamentowe Ślemieńskich zaoszczędzimy na kosztach, a także zyskamy masę czasu przeznaczonego na realizację naszego wymarzonego domu.

Udostępnij

Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę