Weekendowe żniwo cieszyńskiej policji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas minionego weekendu policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali aż 14 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Poszukiwani przez KPP Cieszyn

Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu. Jest również dwoje nieletnich poszukiwanych przez sąd rodzinny. I jedno uratowane życie.

Zatrzymani w trakcie akcji „poszukiwany”, wcześniej celowo ukrywali się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmieniało swoje miejsca zamieszkania. Ukrywali się w różnych miejscach - u swoich znajomych lub rodziny, udawali bezdomnych. Powody były różne - kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

- Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz z poszczególnych komisariatów działania poszukiwawcze poprzedzili dokładnymi ustaleniami, które pozwoliły na wytypowanie miejsc pobytu kilkunastu poszukiwanych od dłuższego czasu osób. W akcję zaangażowanych było w sumie kilkudziesięciu policjantów. Stróże prawa sprawdzali jednocześnie kilka adresów, gdzie mogły ukrywać się osoby poszukiwane. Każde zatrzymanie traktowane jest poważnie przez policjantów, nie może być mowy o rutynie. I właśnie pełna koncentracja i doświadczenie pozwoliły policjantom na uratowanie życia poszukiwanego mieszkańca Cieszyna. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się w wynajętym mieszkaniu. Żył samotnie. Nie otwierał drzwi. Policjanci nie dali się zwieść i weszli do mieszkania razem z właścicielką. Jak się okazało poszukiwany mężczyzna kilka chwil wcześniej usiłował popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie. 39-latek został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci wszystkich komisariatów i wydziałów cieszyńskiej komendy, prowadzone są na terenie naszego powiatu nawet kilka razy w miesiącu.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę