Podejrzany o podpalenie na razie posiedzi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej podjął decyzję odnośnie 61-latka podejrzanego o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej.

Zatrzymany podpalacz

Pożar kamienicy przy ul. Cieszyńskiej miał miejsce w środę ok. 17.05. Policjanci z drugiego komisariatu wraz ze śledczymi z bielskiego wydziału kryminalnego wykonali szereg czynności dochodzeniowych oraz operacyjnych. Na miejscu zdarzenia przez dwa dni pracowali technicy kryminalistyki, prokurator i biegli z zakresu pożarnictwa. Dzięki nim udało się wytypować osobę podejrzaną o zaprószenie ognia. 61-letni mieszkaniec spalonej kamienicy został zatrzymany następnego dnia w godzinach przedpołudniowych przez policjantów z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 163 paragraf 1 pkt. 3 kodeksu karnego – spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, jednak nie przyznał się do winy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego.

W piątek sąd zastosował sankcję na 3 miesiące. Teraz podpalacz będzie oczekiwał na wyrok w bielskim areszcie śledczym, w tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę