Z kradzieży paliwa uczynił źródło utrzymania - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali 32-latka, który przez dwa miesiące kradł paliwo na stacjach paliw w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach.

Policj kajdanki BB

Policjanci z Bielska-Białej od blisko dwóch miesięcy odbierali zgłoszenia o kradzieżach paliwa dokonywanych na terenie miasta i powiatu bielskiego. Sprawca podjeżdżał zwykle osobowym samochodem i tankował paliwo do wielolitrażowych pojemników ukrytych w pojeździe. Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku, złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku ze skradzionym paliwem. Jego łupem padał olej napędowy i benzyna o wartości od pięciuset do ośmiuset złotych, które później odsprzedawał. Kradzione paliwo stało się jego źródłem utrzymania. Na nagraniach z monitoringu stacji paliw zabezpieczonych przez Policję pojawiał się ten sam mężczyzna, zmieniał jednak samochody, którymi podjeżdżał na kradzieże. Kiedy było już pewne, że dokonuje ich ten sam złodziej sprawą zajęli się śledczy z wydziału kryminalnego. Ustalili oni tożsamość sprawcy i wszczęli za nim poszukiwania.

Paliwo i ecstasy   

W poniedziałek, w godzinach dopołudniowych policjanci z wydziału kryminalnego namierzyli kryjówkę poszukiwanego bielszczanina. Stróże prawa zatrzymali zaskoczonego 32-latka. Dodatkowo podczas zatrzymania ujawnili przy nim narkotyki, które przy sobie posiadał. Policjanci zabezpieczyli ecstasy, a podejrzewany o kradzieże paliwa mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy ustalili, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i siedział za nie w więzieniu. Na wniosek policjantów prokurator, który przedstawiał mu zarzuty, aż 11 kradzieży paliwa i posiadania narkotyków, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 32-latka. Sędzia nie miał wątpliwości, że powinien on trafić za kraty i aresztował podejrzanego o kradzieże bielszczanina. W celi aresztu śledczego będzie teraz oczekiwał na wyrok. Za przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Jako recydywista musi się liczyć z surowszym wymiarem sprawiedliwości.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę