Spowodowali kolizje, ale zostali zatrzymani - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy w związku z kolizją w Brennej zatrzymali dwóch mężczyzn. Dlaczego? Jeden z nich kierował w stanie nietrzeźwości, drugi znieważył policjantów. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policja cieszyn noc

Mundurowi zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego w Brennej. Według zgłoszenia, jakie otrzymał dyżurujący policjant, kierowca volkswagena miał wjechać w ogrodzenie jednej z posesji. Podejmując interwencję policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało, podróżowali uszkodzonym passatem. Policjanci rozpoczęli standardowe procedury na miejscu zdarzenia. Właściciel pojazdu, 24-letni mężczyzna oświadczył, że jechał odwieźć rok starszego kolegę do domu. W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w płot. Okazało się, że przyczyną zdarzenia był spożyty wcześniej alkohol. Po badaniu u 24-latka pojawił się wynik 2,8 promila alkoholu we krwi. Niewiele trzeźwiejszy był jego 25-letni kolega, który miał ponad 2 promile alkoholu. O ile starszy z kontrolowanych zachowywał się spokojnie, o tyle młodszemu kontrola się nie podobała. Postanowił przeprowadzić ją „po swojemu”, czyli zakończyć na miejscu i odejść. Upomniany przez funkcjonariuszy zaczął się agresywnie zachowywać, znieważał policjantów oraz groził im pozbawieniem życia i zdrowia. W związku z agresywnym zachowaniem został szybko obezwładniony i zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem za znieważenie funkcjonariuszy. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do roku. Pojazd, którym podróżowali nietrzeźwi koledzy, został usunięty na koszt właściciela. Podejrzanemu o kierowanie samochodem mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

"Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również  ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł. Zwracamy się z prośbą, aby zdecydowanie reagować w sytuacjach, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce kierować samochodem. Każdy może zapobiec przestępstwu , a może nawet tragedii" - głosi komunikat cieszyńskiej Policji. 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę