Pobrał zaliczki na kupno domu, a sprzedał komu innemu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nawet 8 lat w więzieniu może spędzić 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna oszukał dwie kobiety, od których pobrał zaliczki na poczet kupna domu. Jednak z umowy nie wywiązał się, a dom sprzedał jeszcze innej osobie. Straty, jakie wyrządził wynoszą 50 tys. zł. Policjanci z Rajczy skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do prokuratury.

Policja

 Policjanci z Rajczy zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko 31-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Jak wynika z akt sprawy, pod koniec 2018 roku 31-latek zawarł umowę przedwstępną sprzedaży domku typu bliźniak z dwoma kobietami. Od każdej z nich pobrał zaliczkę zna poczet kupna w wysokości 25 tys. zł. Domek był w fazie budowy i mężczyzna zgodnie z umową miał go doprowadzić do stanu deweloperskiego. 31-latek jednak nie wywiązał się z umowy, odmówił zwrotu zaliczek, a początkiem tego roku dom sprzedał jeszcze innej osobie. Sprawą zajęli się policjanci z Rajczy. Po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 31-latkowi zarzuty oszustwa. Na poczet przyszłych kar i roszczeń prokurator zastosował wobec niego zabezpieczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę