Siedmiu przestępców w ciągu jednej doby - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tylko w ciągu minionej doby policjanci cieszyńskiej komendy zatrzymali siedmiu kierujących, którzy za kierownicą siedzieć nie powinni... Wśród nich byli tacy, którzy kierowali pomimo sądowych zakazów, cofnięcia uprawnień, czy też pod wpływem alkoholu. Za takie przestępstwa może grozić im nawet do 5 lat więzienia.

Policja Cieszyn og

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci, szczególnie ci z Wydziału Ruchu Drogowego, prowadzą różne akcje związane głównie z poprawą bezpieczeństwa pieszych. Szczególnym nadzorem objęte są działania dotyczące poprawy zachowania się kierujących w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kontrole dotyczą nie tylko pieszych, ale również i kierujących. I tak w związku z akcją tylko wczoraj policjanci zatrzymali siedmiu drogowych przestępców. Pierwszy wpadł w ręce policjantów z drogówki 48-latek, który kierował motorowerem w Górkach Wielkich na ul. Szpotawickiej. Nie dość, że był nietrzeźwy ( 0,7 ‰) to w dodatku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejny mężczyzna, który został zatrzymany do kontroli w Brennej na ul. Góreckiej, kierował ciągnikiem rolniczym. 62-latek był trzeźwy, ale  tak jak poprzedni kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, więc za kółko wsiadać nie powinien. W tym samym czasie współpracujący z drogówką policjanci oddziałów prewencji zatrzymali w Brennej na ul. Hołcyna kierowcę VW Golfa. 49-latek nie mógł kierować pojazdem ponieważ posiada aktualny wyrok sądowy zakazujący mu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pół godziny później, w samo południe policjanci drogówki kontrolowali już 52-latka, który siedział za kierownicą multikara- miał cofnięte uprawnienia przez starostę. Przed godz. 13 kolejna kontrola policjantów prewencji i kolejny przestępca- 39-latek kierujący motorowerem „wydmuchał” ponad 1.5‰. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy naszego powiatu. Z kolei po północy policjanci z Wisły zatrzymali w Koniakowie 28-letniego obywatela Ukrainy, który kierował audi mając we krwi  2.2 ‰, a kontrolowany w Pruchnej przez policjantów KP Strumień 38-latek z powiatu pszczyńskiego (siedzący za kierownicą seata) miał 1.8 ‰.

Wczorajszy dzień pokazał, jak ważne są akcje prowadzone przez drogówkę, które eliminują z drogi przestępców, bo podkreślić należy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości, nie stosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy też w przypadku cofnięcia uprawnień to przestępstwo! Ważna jest również postawa każdego obywatela, który wie, że ktoś siada za kierownicę na „podwójnym gazie”, czy też w przypadku odebrania uprawnień. Wystarczy jeden telefon, zdecydowana postawa, aby zapobiec tragedii. Dzięki postawie takich osób już wiele razy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego osoby, które miały problem z przestrzeganiem przepisów. Dzięki szybkiej reakcji na zagrożenie oraz profesjonalnej współpracy niejednokrotnie mundurowi zatrzymali  kierowców, którzy mogli doprowadzić do tragedii na drodze.

"Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również  ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł. Poza karą pozbawienia wolności, osoba, która po raz kolejny popełniła przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, musi wiedzieć, iż w wyroku skazującym sąd zobowiązany jest do orzeczenia wobec niej dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i karę nie mniejszą niż 10 000 zł.  Kara może być również zastosowana wobec osoby, która prowadziła pojazd trzeźwa, ale miała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności!  Pozostaje jeszcze kwestia osoby, która prowadzi samochód lub inny pojazd, na które wymagane są uprawnienia, a wobec której starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień. Taka osoba popełnia również przestępstwo , za które można orzec karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów od jednego roku wzwyż. Pamiętajmy, że na każdym spoczywa  obowiązek zapobiegania przestępstwom i reagowaniu na nie. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby zdecydowanie reagować w sytuacjach, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce kierować samochodem. Każdy może zapobiec przestępstwu , a może nawet tragedii." - głosi komunikat Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Udostępnij

0
-2
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę