Nielegalny hazard na Żywiecczyźnie. Pieniądze, amunicja i narkotyki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trzy punkty, w których prowadzony był na Żywiecczyźnie nielegalny hazard, zlikwidowali funkcjonariusze z Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego – podała w czwartek Izba Administracji Skarbowej w Katowicach. Znaleziono pieniądze, amunicję i narkotyki. Wpadło pięć osób - podała za PAP wnp.pl

shutterstock 2236167751

Anna Hanke-Hetmaniok z biura prasowego Izby poinformowała w komunikacie, że jeden z takich punktów działał pod szyldem "Upominki Pamiątki Regionalne". Szyby lokalu oklejone były czarną folią. Na elewacji była kamera skierowana na drzwi wejściowe. Wewnątrz mundurowi zastali pracownicę. Były tam trzy automaty do gier hazardowych i ponad 5 tys. zł w gotówce.

W tym samym czasie funkcjonariusze po wyłamaniu drzwi wkroczyli do dwóch innych punktów. W pomieszczeniach zastali obsługujących punkty dwie kobiety i mężczyznę, a także klienta. W sumie było tam pięć automatów do gry, klucze serwisowe, ponad 17 tys. zł w gotówce, które ukryto w przewodzie wentylacyjnym, a także telefony w kloszu lampy i w spłuczce toaletowej.

Mundurowi przeszukali samochód mężczyzny obsługującego jeden z punktów. Znaleźli blisko 2 tys. zł i klucze do garaży.

"W jednym z nich było 7,1 tys. sztuk amunicji różnego kalibru. Przekazano ją policjantom z Żywca" - poinformowała katowicka Izba Administracji Skarbowej. Podczas przeszukania mieszkania znaleziono ponad 11 tys. zł i 4 gramy kokainy.

Hanke-Hetmaniok w komunikacie podała, że trzy kobiety i mężczyzna są podejrzani o prowadzenie i urządzanie nielegalnych gier na automatach. Okazało się zarazem, że zatrzymany klient jednego z punktów był poszukiwany listami gończymi. Zajęły się nim policja i prokuratura. Usłyszał też zarzut uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej.

Postępowanie poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod nadzorem żywieckiej prokuratury rejonowej. Sprawą kokainy i amunicji zajmą się policjanci - podała wnp.pl za PAP.

wnp.pl/PAP

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę