Pociągiem bezpośrednio na Słowację? Od przyszłego roku? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niejednokrotnie pisaliśmy o krokach, jakie podejmuje Stowarzyszenie Linia Kolejowa Żywiec – Sucha Beskidzka w celu poprawienia jakości połączeń kolejowych w naszym regionie. Kolejnym z nich jest skomunikowanie Kolei Śląskich z Kolejami Słowackimi- chodzi o bezpośredniegpołączenie ze słowacką Cadcą. Wiele wskazuje na to, że będą efekty.

Dworzec żywiec

 Stowarzyszenie wystosowało w tej sprawie pisma do Ministerstwa Transportu Słowacji Kolei Słowackich. Na wczorajszej konferencji prasowej natomiast prezes Kolei Śląskich poinformował, że w przyszłym roku weekendowy pociąg Rachowiec pojedzie na Słowację. Do tej pory kursował w relacji Zawiercie – Zwardoń. Ma ona zostać wydłużona o bezpośredni dojazd do Cadcy. Tam będzie możliwość przesiadki na pociągi łączące z Żyliną, Bratysławą, Pragą czy też Ostrawą. Może się to okazać ruchem znacznie zwiększającym możliwości ruchu turystycznego transportem publicznym.

Udostępnij

6
+5
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę