[TYLKO U NAS] Część kasy na obejście WG... znad morza! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rosną szanse na budowę obejścia Węgierskiej Górki! Za to maleją na budowę Obwodnicy Metropolitalnej na Pomorzu w obecnej perspektywie budżetowej UE do 2023 r. Pieniądze z północy mają trafić na budowę dróg na Podbeskidziu i Podkarpaciu.

Obejscie WG

Niedawno Ministerstwo Rozwoju właśnie zaktualizowało "Szczegółowy opis osi priorytetowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020". Z listy zniknęła Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta. Ta 30-kilometrowa droga ekspresowa ma łączyć Południową Obwodnicę Gdańska z Trasą Kaszubską w Chwaszczynie.

Obwodnica na liście POLiŚ


Ministerialni urzędnicy podjęli jednocześnie decyzję o wpisaniu na listę dwóch nowych przedsięwzięć, co oznacza przeniesienia środków unijnych z Pomorza (993 mln zł) na wschód i południe kraju. Pieniądze z dofinansowania Obwodnicy Metropolitalnej trafią teraz na budowy obwodnicy Węgierskiej Górki na południu Polski i drogi S19 z Rzeszowa w kierunku granicy państwa z Ukrainą w Babicach.

Kiedy?

Wojewoda śląski właśnie wznowił postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na budowę brakującego odcinka drogi ekspresowej S1, czyli obejścia Węgierskiej Górki. Trasa ma być gotowa w 2023 roku. Koszt to 1,5 mld zł. W zaktualizowanym dokumencie zapisano, że wniosek o środki zostanie złozony w 2019 roku, termin rozpoczęcia inwetsycji to trzeci kwartał 2018 roku (czas wyborów samorządowych przyp. red.), a wartość dofinansowania z UE ma wynieść 539 mln zł.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę