Co z chodnikiem w Jeleśni Dolnej? Nic? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od dawna palącym problemem jest brak chodnika wzdłuż dosyć długiego odcinka drogi w Jeleśni Dolnej, na wysokości skrętu do Mutnego aż do Szkoły nr 2 Jeleśni. Chodnik miał być budowany już w ub. roku. Dlaczego tak się nie stało? I kiedy zaczną się prace?

chodnik 2

Problem jest o tyle istotny, że istnieje duże niebezpieczeństwo dla poruszających się w tym rejonie pieszych, w tym uczniów szkoły i wychowanków przedszkola, korzystających z niezwykle wąskiego pobocza ruchliwej drogi wojewódzkiej w kierunku Korbielowa, z ktorej na tym odcinku korzystają również TIR-y, transportujące wodę Żywca Zdroju oraz materiały dla i z fabryki Delphi. W trakcie jednej z ostatnich sesji wicewójt Jeleśni Bronisław Jafernik odpowiadając na pytania radnych stwierdził, że gmina zleciła opracowanie projektu i to zadanie jest w trakcie.

Administratorem drogi 945 jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, jednak według porozumienia ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim, któremu ZDW podlega, gmina ma opracować projekt budowy tegoż chodnika. Czy to zrobiła i na jakim sprawa jest etapie, zapytaliśmy w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim. 
- Porozumieniem z 25 maja 2016 roku Gminie Jeleśnia powierzono do prowadzenia zadanie pn. „Projekt budowy i przebudowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945 w Jeleśni”. Zakres rzeczowy zadania obejmuje opracowanie projektu  budowy chodnika na odcinku o długości 750 m od przejazdu kolejowego w Mutne do mostu (w łuku drogi przyp. red.) i od mostu do ul. Szkolnej oraz  przebudowy istniejącego chodnika na odcinku o długości 400 m od torów kolejowych do ul. Sosnowej.  Termin obowiązywania porozumienia  wyznaczony był na 31 grudnia 2016 roku. Na wniosek Gminy aneksem z dnia 4 listopada 2016 roku przedłużono termin obowiązywania porozumienia do 31 grudnia roku bieżącego.  Koszt opracowania projektu szaxcowany jest na 89 175 zł. Zgodnie z umową zawartą przez Gminę z projektantem kompletna dokumentacja projektowa powinna być opracowana do 15 grudnia 2017 r.  Do dnia dzisiejszego z Gminy Jeleśnia nie wpłynęła żadna informacja, ze zadanie nie zostanie wykonane w bieżącym roku - zaznacza Witold Trólka z Zespołu Prasowego Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

- Budowa chodnika możliwa będzie po wykonaniu projektu, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz zabezpieczeniu środków w budżecie województwa. Ze względu na brak kosztorysów nie jest znany koszt budowy i przebudowy ww. chodnika – powiadomił nas rzecznik Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Sprawie będziemy sie przyglądać.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę