Ścieżka rowerowa w Żywcu - marszałek dołoży! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadszedł czas na następny krok w realizacji ścieżki nad rzeką Koszarawą w Żywcu oraz dalej, nad brzegiem jeziora.

Sciezka

To temat, który może ona okazać się receptą na bolączkęe problemy miasta, czyli zaśmiecenie okolic naszego dużego akwenu oraz relatywnie ubogo przygotowane tereny rekreacyjne. Urząd Miejski w Żywcu ogłosił przetarg nieograniczony na na roboty budowlane pn.: "Budowa ścieżki dydaktycznej edukacyjnej w zakresie walorów przyrodniczych obszaru".

Marszałek wybrał

O planowanym przedsięwzięciu nad brzegami Koszarawy pisaliśmy już jesienią, TUTAJ. Przypomnijmy, że według ówczesnych planów całość zadania miałaby pochłonąć 4 248 125 zł. Wkład własny miasta to 381 125 zł, natomiast 3 867 000 zł to kwota dofinansowania ze środków europejskich. 
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego dowiedzieliśmy się, że zadanie: „Zagospodarowanie brzegów Koszarawy..” został wybrany do dofinansowania na ostatnim zarządzie województwa (24.04) w ramach ścieżki pozakonkursowej. Dofinansowanie pochodzi z RPO WSL, z  obszaru: Ochrona różnorodności biologicznej. Wartość projektu wynosi 4 247 880,00 zł natomiast wsparcie o jakie zawnioskowało Miasto Żywiec na ten cel to 3 597 762,90 zł Oprócz przedmiotów powyższego przetargu, w zakres zadania wchodzić będą jeszcze: budowa ścieżki dydaktycznej edukującej w zakresie walorów przyrodniczych obszaru, roboty w zakresie ochrony środowiska, utworzenie i wyposażenie Miejskiego Centrum Ekologicznego w Żywcu, kampania edukacyjna i ekologiczna, nadzór inwestorski, promocja projektu.

Na co przetarg?

Przedmiotem zamówienia - jak można przeczytać w jego opisie - jest budowa infrastruktury umożliwiająca zapoznanie się z informacjami edukacyjnymi o lokalnych walorach przyrodniczych oraz zachęcających do obcowania z naturą w ramach projektu pn.: „Zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawy na odcinku od mostu
kolejowego do mostu trzebińskiego wraz z terenami przyległymi wzdłuż Soły i Jeziora Żywieckiego”. Zakres  obejmuje: budowę ścieżki dydaktyczno edukacyjnej oraz urządzenie miejsc odpoczynku dla pieszych i rowerzystów – wyposażonych w elementy małej architektury, tj. ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery wraz z pracami związanymi z ochroną środowiska. Szczególne zadania zaś, to: usunięcie dzikich wysypisk z ekosystemów łęgowych, zakup i montaż budek dla pluszczy, przeniesienie okazów chronionych rosnących na planowanym pasie przebiegu ścieżki dydaktycznej do siedlisk zastępczych, metaplantacja elementów runa leśnego, eliminacja inwazyjnych roślin i obcych elementów drzewostanów oraz umieszczenie tablic informacyjno – edukacyjnych. Treść tablic, z uwagi na wielkość plików graficznych, zostanie przekazana Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa, ich lokalizację i wymiary określa dokumentacja i przedmiar.  W opisie jako datę zakończenia zadania, zawarto datę 28.09.2018 r.

 

Konsultowaliśmy?

Warto nadmienić, że właśnie jesienią, Urząd Miejski w Żywcu zaprosił mieszkańców na konsultacje w temacie zagospodarowania tego obszaru. Uwagi, bądź propozycje dotyczące tego projektu, można było składać: osobiście, drogą korespondencyjną lub na specjalnym formularzu elektronicznym. „Ratusz” dał na to żywczanom 7 dni. Sekretarz Urzędu Miejskiego w Żywcu Tomasz Buś przekazał nam, że w tym terminie wpłynęło 5 formularzy.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę