Zarząd Województwa Śląskiego z absolutorium - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął sprawozdanie z wykonania budżetu w 2017 r.

Absolutorium copy

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa przypomniał na początku debaty, że mamy do czynienia ze wzrostem dochodów o ponad 42 proc. w stosunku do 2009 r. – z 743 mln zł do 1 mld 57 mln zł. Jednocześnie można zaobserwować spadek dotacji na zadania własne z 734 mln zł w 2009 roku do 134 mln zł w roku 2017. Z kolei dochody całkowite budżetu zostały wykonane w 84,7 proc. planu po zmianach i osiągnęły poziom 1 mld 250 mln 127 tys. 553 zł – co plasuje Śląskie na trzecim miejscu wśród wszystkich województw.

- W trakcie roku budżetowego uchwalony na 2017 rok budżet ulegał zmianom tak po stronie dochodów, jak i wydatków – przede wszystkim w wyniku decyzji Ministra Finansów, Ministrów: Infrastruktury i Rozwoju, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Otrzymaliśmy również dotacje z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – zauważył marszałek Wojciech Saługa.

Sprawozdanie z wykonania budżetu spotkało się z pozytywną opinią biegłego rewidenta oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach.

-  To był bardzo dobry rok dla naszego województwa – mówił Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego. W zakresie wydatków na oświatę Śląskie zajmuje drugie miejsce (po mazowieckim) wśród wszystkich województw. Z kolei 52 mln zł wydano na pomoc społeczną, co plasuje Śląskie na trzecim miejscu. Z wynikiem 169 mln zł Śląskie zajmuje drugie miejsce wśród wszystkich województw pod względem wydatków na kulturę. Wydając 25 mln zł na kulturę fizyczną, plasujemy się na pierwszym miejscu w całym kraju” – dodał.

Po dyskusji większość radnych (w obecności 41 radnych: 28 „za” i 13 „przeciw”, nikt nie wstrzymał się od głosu) zdecydowała o udzieleniu absolutorium Zarządowi Województwa Śląskiego z tytułu wykonania budżetu województwa na 2017 r.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę