Ma być bezpieczniej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zły ogląd sytuacji powoduje, że włączanie się do ruchu na skrzyżowaniu ulic: Górny Bór i Ciężarowej w Skoczowie, nadjeżdżając z tego drugiego kierunku, jest nie tylko niekomfortowe, ale i bardzo niebezpieczne. Są obietnice zmiany sytuacji.

Skrzyzownie Miedzyswiec 2

Postępują prace remontowe na ul. Górny Bór w Skoczowie. Według zapewnień burmistrza Mirosława Sitko mają objąć również zmianę sytuacji na skrzyżowaniu z ul. Ciężarową.

Lustro to za mało

W czym jest problem? Tuż przed skrzyżowaniem, od strony Międzyświecia, droga prowadzi przez krótki tunel. Jego mury powodują, że dla kierowcy nadjeżdżającego ul. Ciężarową, pojazd jadący stamtąd jest mało widoczny, można powiedzieć, że pojawia się nagle. Dodatkowo ul. Górny Bór od strony Międzyświecia jest drogą nadrzędną, a kierowcy często jadą z dużą prędkością.

- Tam powinno być rondo, albo zmiana organizacji ruchu. Kierowcy włączają się w to skrzyżowanie z obawami, jest naprawdę duża groźba wypadku – mówi jeden z mieszkańców rejonu przy granicy miasta z Międzyświeciem. - Jest tam lustro, ale w praktyce niewiele w nim widać – dodaje.

 Będzie przesunięcie

Do tego palącego dla okolicznych mieszkańców odniósł się burmistrz Sitko.

- Projekt obejmuje przesunięcie ul. Górny Bór w kierunku północno-zachodnim – tak, aby dojeżdżając do skrzyżowania od strony ul. Ciężarowej można było widzieć pojazdy nadjeżdżające z ul. Górny Bór od strony Międzyświecia  - powiedział Sitko.

Zakończenie wszystkich robót, w tym i przebudowy omawianego skrzyżowania, planowane jest niezmiennie na listopad bieżącego roku.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę