Spacer w koronach drzew na Czantorii? Wypowiedz się - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Usytuowana tuż ponad drzewami ścieżka drewniana daje możliwość długiego spaceru pośród rozległych widoków. Tego typu budowle są stawiane w Tatrach, w Czechach czy na Słowacji i cieszą się rosnącą popularnością.

Czantoria sciezka

Spółka Kolej Linowa Czantoria rozpoczyna konsultacje społeczne projektu pn.: „Słoneczne Tarasy na Czantorii w Ustroniu”. Atrakcyjna widokowo trasa przyrodniczo-edukacyjna posadowiona byłaby na podporach „w wierzchołkach drzew”, w okolicy szczytu Czantorii. Posiadałaby też wieżę widokową i windę dla osób niepełnosprawnych oraz małą infrastrukturą edukacyjno – rekreacyjną (elementy do edukacji ekologicznej, plac zabaw, plenerowa mini siłownia). Elementami uzupełniającymi byłoby miejsce do grillowania oraz obiekt edukacyjno-restauracyjny (trzypoziomowy z częścią do prowadzenia edukacji, sympozjów, spotkań, poziomem restauracyjnym oraz zapleczem kuchennym). W ramach działań przyrodniczych planowane jest utworzenie użytku ekologicznego wraz z kampanią edukacyjną promującą bioróżnorodność Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

- Trasa umożliwi skanalizowanie ruchu turystycznego, co zapobiegnie degradacji terenów przyrodniczo-cennych. Inwestycja umożliwi zwiedzanie i podziwianie krajobrazu z kładki zainstalowanej na podporach. Trasa będzie przebiegać na różnych wysokościach od ziemi (od 9 m. do 20 m. od poziomu gruntu) wraz z wieżą widokową na wysokości około 32 m. – 38 m.) - informują przedstawiciele Kolej Linowa Czantoria.

Obecnie projekt znajduje się w fazie przedinwestycyjnej, w ramach której powstaje wstępna koncepcja architektoniczna i funkcjonalno-użytkowa projektu wraz z analizą popytu na nowy produkt turystyczny.

Wypowiedzieli się eksperci

Wydarzeniem inaugurującym proces konsultacyjny było spotkanie, które odbyło się 6 listopada w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Ustroń, na którym eksperci firmy Techmaster Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu zaprezentowali główne założenia projektowe. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Miasta Ustroń, a także innych instytucji samorządowych, Nadleśnictwo Ustroń, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia  związane z ekologią, turystyką i promocją regionu oraz lokalne media. Dyskusji poddano m.in. wstępną koncepcję architektoniczną, zagadnienia dotyczące zasobów przyrodniczych i ich ochrony na terenie objętym projektem, a także aspekty popytowe dotyczące walorów edukacyjnych, krajobrazowych i turystycznych planowanego przedsięwzięcia.

Konsultacje społeczne

Władze spółki Kolej Linowa Czantoria proszą wszystkich chętnych o opinie na temat założeń i realizacji ww. projektu poprzez anonimowe wypełnienie ankiety, która dostępna jest TUTAJ.

Uwagi można zgłaszać również drogą elektroniczną na adres: marketing@czantoria.net lub listownie na adres: Kolej Linowa Czantoria Sp. z o.o. Ul. 3 Maja 130 43-450 Ustroń. Osoba do kontaktów w sprawie projektu: Anna Wnętrzak tel. 517 373 809

Opinie przyjmowane będą do 23 listopada br. Poniżej znajduje się fotoprezentacja projektu.

Udostępnij

82
+79
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę