Burmistrz Żywca ogłosił nabór na stanowisko kierownika wydziału, którego dotyczą ciekawe statystyki.

Zdjęcie: Marcin Butora Fotografia FB

Poszukiwany jest kierownik Biura ds. Pozyskiwania Środków Krajowych i Zagranicznych w Urzędzie Miejskim w Żywcu. Przede wszystkim będzie on prowadził stały monitoring możliwości uzyskania dofinansowania ze środków krajowych i zagranicznych do zadań realizowanych przez miasto Żywiec. Kandydaci powinni posiadać wyższe wykształcenie w kierunku administracja i co najmniej 3-letni staż pracy w administracji publicznej.

 Coś się poprawiło?

Pewną ciekawostką jest to, że niemal dokładnie rok temu Ratusz poszukiwał referenta do tego samego biura. Informowaliśmy przy tamtej okazji o stosunkowo słabych wynikach miasta w tym temacie, według dostępnych danych. W marcu 2018 roku Urząd Statystyczny w Katowicach udostępnił dane za rok 2016. Jak Żywiec wypadał na tle powiatu, jeśli chodzi o środki w dochodach budżetu gminy na finansowanie i współfinansowanie programów i projektów unijnych, w przeliczeniu na jednego mieszkańca? Pośród piętnastu gmin powiatu zajął 13. miejsce. Niżej uplasowała się tylko Jeleśnia, natomiast Świnna nie została ujęta w rankingu.

Teraz dostępne są statystyki za rok 2017. Czy tych 12 miesięcy coś wniosło? Bardzo wiele. Tym razem gmina Żywiec znajduje się w nich w kategorii o której mowa, na pierwszym miejscu. Zaraz za nią jest Łękawica, a na ostatnich miejscach Koszarawa i Radziechowy – Wieprz. Awans znaczący, w roku przedwyborczym. Znacząco awansował też Żywiec w skali województwa, właśnie w przeliczeniu ilości środków unijnych na jednego mieszkańca. O ile w roku 2016 był na 122 miejscu w województwie, to po roku już na 10. Dla porównania, Łękawica lokuje się w tej kategorii na 20 miejscu. Widać więc wyraźny awans Żywca w roku przedwyborczym.

Zainteresowani stanowiskiem kierownika biura swoje kandydatury mogą składać do 22 marca br. Szczegóły oferty, aplikowania i konieczne kwestionariusze znajdziecie w plikach poniżej.

pdfKierownik_biura_ogloszenie_o_naborze.pdf854.6 KB

pdfKwestionariusz_wzor_nr_1.pdf283.89 KB

docOswiadczenia_wzory_UM_2.doc22.5 KB

Udostępnij

4
+3
1