Stop publikacjom o budowie ciepłowni/spalarni? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prezentowali swoje stanowisko na temat okoliczności i ewentualnych konsekwencji budowy nowych instalacji cieplnych, a teraz zwrócili się do nich prawnicy z Warszawy.

Stowarzyszenie Żywiec Nasza Przyszłość opublikowało na swojej stronie społecznościowej pismo, jakie otrzymało od warszawskiej kancelarii. P. Kancelaria występuje w nim, jako przedstawiciel spółki Beskid Żywiec i w jej imieniu wzywa stowarzyszenie do zaprzestania działań naruszających dobre imię spółki i usunięcie publikacji o Beskid Żywiec ze strony społecznościowej. W wezwaniu jest również mowa o przeprosinach, opublikowanych na łamach Dziennika Zachodniego i Gazety Żywieckiej oraz wpłacie 5 tys. zł na rzecz domu dziecka lub hospicjum.

W pliku poniżej prezentujemy udostępnione nam fragmenty pisma. Jak można w nim przeczytać, według kancelarii Stowarzyszenie nie wskazało żadnych dowodów, stojących za zarzutami wobec planowanej inwestycji. W piśmie można znaleźć wiele informacji, dotyczących planowanych ciepłowni z punktu widzenia spółki Beskid Żywiec, które nie były akcentowane podczas wcześniejszych prezentacji, jak na przykład „sprawdzanie możliwości zakupu przyłącza za 1 zł, spłacanego w długim czasu podobnie jak telefony komórkowe”.

„Zapewniamy Was wszystkich, którzy wierzą w społeczeństwo obywatelskie w naszym mieście, że nie ulegniemy żadnej presji czy próbom zastraszania. Zobowiązaliśmy się działać dla dobra lokalnej społeczności i będziemy nadal konsekwentnie realizować zadania, zgodnie z przyjętym przez członków naszego stowarzyszenia statutem.” - czytamy na stronie społecznościowej Stowarzyszenia Żywiec Nasza Przyszłość.

Czytelnicy komentujący to pismo zastanawiają się czy to właściwy sposób wydatkowania pieniędzy takiej spółki i czy opłata za takie reprezentowanie musi wędrować akurat do Warszawy? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Udostępnij

5
+4
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę