Autobus na żądanie - projekt MAMBA - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od września na terenie gminy Wilkowice będzie można "zamówić" sobie autobus na żądanie. Wszystko po to, aby rozwinąć sieć komunikacyjną w powiecie bielskim.

Autobus

Projekt MAMBA obejmuje swoim działaniem dziewięć regionów Europy dotkniętych zmianami demograficznymi, oszczędnościami budżetowymi i innymi wyzwaniami społeczno-ekonomicznymi. W ramach projektu wdrożone zostaną różne nowe formy organizacji transportu regionalnego i lokalnego takie jak centra mobilności, wspólne użytkowanie samochodów na obszarach wiejskich. W przypadku powiatu bielskiego za najważniejsze potrzeby inwestycyjne uznaje się rozwój sieci dróg i połączeń komunikacyjnych.

 

Zadania realizowane w ramach projektu MAMBA

  1. przeprowadzenie programu pilotażowego w postaci organizacji transportu na żądanie, który pomoże w uzyskaniu opinii użytkowników czy nowoczesne formy transportu mogą zostać wykorzystywane w celu zwiększenia połączeń komunikacyjnych powiatu;    

  2. utworzenie internetowego Centrum Mobilności powiatu bielskiego www.cmpb.pl, gdzie zostaną umieszczone informacje dotyczące rodzajów transportu umożliwiających poruszanie się po terenie powiatu bielskiego.    

 

Transport na żądanie w Gminie Wilkowice

Program przeprowadzany będzie na terenie Gminy Wilkowice, na trasie w kierunku Wilkowice Granica – Mikuszowice Stalownik oraz Mikuszowice Stalownik-Wilkowice Granica.

Pasażerowie mogą zamówić BEZPŁATNĄ realizację konkretnego kursu na linii funkcjonującej w ramach systemu transportu na żądanie. W przypadku braku zamówienia ze strony użytkowników kurs nie odbywa się.

Program funkcjonować będzie w okresie wrzesień 2019 - marzec 2020. Oznakowany autobus na żądanie będzie do dyspozycji od poniedziałku do piątku w ramach 18 kursów. Rozkład odjazdów oraz Regulamin Transportu na żądanie dostępny są  na stronie www.cmpb.pl w zakładce Transport na żądanie.

Aby zamówić kurs należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Centrum Mobilności Powiatu bielskiego www.cmpb.pl lub skontaktować się z naszym dyspozytorem pod nr tel. 33 81 36 989 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

 

Oprócz powiatu bielskiego, partnerami projektu europejskiego są:

- Nordregio, Szwecja

 

- Uniwersytet Nauk Stosowanych w Vidzeme, Łotwa

 

- Region Planowania Vidzeme, Łotwa

 

- Powiat Ploen, Niemcy

 

- Powiat Cuxhaven, Niemcy

 

- Region Ostrobotnia Południowa, Finlandia

 

- Centrum Rozwoju Technologii Zdrowia Południowej Ostrobotni, Finlandia

 

- Region Północnej Karelii, Finlandia

 

- Miasto Vejle, Dania

 

- Przedsiębiorstwo transportu publicznego „Sydtrafik”, Dania

 

- Miasto Trelleborg, Szwecja

 

- Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Polska

 

- Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Bialej, Polska,

 

- Instytut ochrony Klimatu, Energii i Mobilności – Prawo, Ekonomia i Polityka, Administracja Ruchu Drogowego, Niemcy

Oprac. MG.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę