[FELIETON] Komu bije dzwonek - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 A jednak teoria światów równoległych to prawda. I to prawda ostateczna, skoro jej słuszności dowiedli w ostatnich dniach nie uczeni, lecz biskupi.

10 maja

Świat 1: W Sejmie protestujący od trzech tygodni niepełnosprawni i ich opiekunowie życzą prezesowi PiS powrotu do zdrowia, prosząc, by im pomógł. Cierpiący na porażenie mózgowe Adrian Glinka zapowiada, że jeśli prezes pomoże, oni pojadą do domu. Prezes milczy, bo cierpi na kolano.

Świat 2: W krypcie bielskiej katedry biskup Piotr Greger i ksiądz Jacek Pędziwiatr rozmawiają o sygnałach dźwiękowych w kościele, czyli o dzwonach, dzwonkach, gongach i kołatkach. Na widowni jest 7 wiernych. W tym samym czasie biskup Roman Pindel święci kaplicę w schronisku dla kobiet w Grojcu koło Oświęcimia.

12 maja

Świat 1: Pod Sejmem manifestacja, jest wiele osób na wózkach. „Naprawdę czujemy to wsparcie i momentami nie wiemy, co mamy powiedzieć, bo tylko wzruszenie mamy w oczach; walczymy dalej” – mówi do zebranych Kuba Hartwich, jeden z protestujących.

Świat 2: Do kościoła św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach na czele katechetów z diecezji bielsko-żywieckiej pielgrzymuje bp Pindel. Przestrzega, by „nie przegapić przechodzącego Chrystusa, zapraszającego do otwarcia się na Jego łaskę, do pójścia za Nim”.

16 maja

Świat 1: Straż Marszałkowska nie wpuszcza do Sejmu Janiny Ochojskiej, która chce spotkać się z protestującymi. Kancelaria Sejmu po raz drugi odmawia przepustki Wandzie Traczyk-Stawskiej, bohaterce Powstania Warszawskiego.

Świat 2: Bp Pindel ustanawia ks. Mateusza Kierczaka inspektorem ochrony danych osobowych w diecezji bielsko-żywieckiej. Inspektor będzie czuwał, by z tego, co o nas wie, Kościół bielsko-żywiecki korzystał właściwie.

17 maja

Świat 1: Marszałek Kuchciński zabrania protestującym Kubie i Adrianowi wychodzenia na spacery przed Sejm. „Niech siedzą w Sejmie przez wakacje, jeśli chcą” - mówi anonimowo inny polityk obozu władzy.

Świat 2: Na uroczystym podsumowaniu 21. Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” w Bielsku-Białej bp Roman Pindel zachęca młodych ludzi do lektury Biblii ekumenicznej.

To bardzo krzepiące, że zbiorowym wysiłkiem polskiego duchowieństwa, także z naszej diecezji, teoria światów równoległych została potwierdzona. Uspokojeni przez duszpasterzy, że poza geograficzną bliskością i orzełkiem w dowodzie, z protestującymi w Sejmie nic nas nie łączy, bo to świat obcy naszym wartościom, nadal możemy oddawać się pobożnym praktykom. Najbliższa okazja już 21 maja, podczas diecezjalnej pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych do Sanktuarium MB Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Liturgię poprowadzi biskup Greger, ten od dzwonków.

Wołk

Udostępnij

8
+5
3
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę