[FELIETON] Coś na rzeczy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W kampanię przed wyborami samorządowymi po raz pierwszy w dziejach ludzkości zaangażowała się natura nieożywiona.

Mówiąc konkretniej, w lokalną politykę włączyła się zabudowa wielorodzinna w Żywcu. „Dziękujemy burmistrzowi Żywca Antoniemu Szlagorowi za interwencje w otwarciu bramki. Bloki 21, 23, 25, 26, 27” – głosi baner wywieszony na bramce w okolicy ul. Południowej.

Nakłaniając bloki do wyrażenia wdzięczności za heroiczne otwarcie bramki, na dodatek na piśmie, Antoni Szlagor zakrzywił odwieczne prawa fizyki. Jak bowiem wiadomo, obiekty mieszkalne poprzestawały dotychczas na staniu i przechowywaniu mieszkańców, a w mniej szczęśliwych przypadkach na popadaniu w ruinę. Jakimś magicznym posunięciem burmistrz Szlagor wyrwał je jednak z marazmu i zmusił do mówienia.

Tym samym od dziś powiedzenia w rodzaju: „Mówił dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu” przestają w Żywcu oddawać rzeczywistość. W najbliższym czasie mieszkańcy miasta powinni przygotować się na wysyp laudacji ze strony obiektów i urządzeń, których o jakiekolwiek emocje dotychczas nie podejrzewali. „Dziękuję burmistrzowi, że przeze mnie przeleciał” – zaznaczy pewnie niedawno napoczęta ścieżka biegowa przy Jeziorze Żywieckim, „Usiądź na mnie, Antoni, tobie nikt nie zabroni” – przymili się ławka na skwerze przy Kościuszki, a fontanna na Rynku poprosi, by burmistrz pozwolił się zrosić.

Długo pytałem sam siebie, jakim cudem taki cud. Jak zmusić rzecz do mówienia?

Aż tu parę dni temu z ust własnych burmistrza usłyszałem zarys jego wyborczej wizji: „Nasz program wyborczy to głównie kontynuacja i parę nowych rzeczy”.

Ano. Jeśli chcesz, by rzeczy do ciebie gadały, naucz się gadać od rzeczy.

Wołk

Udostępnij

23
+22
1
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę