[FELIETON] O schodzeniu na psy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 W wielkim świecie obrzydliwość goni obrzydliwość, serwisy ociekają mazią moralnego świństwa.

Taki na przykład poseł opozycji imieniem Stefan w ramach korupcji nadweręża seryjnie pracownice seksualne, że aż łóżka się zarywają. Inny ważny polityk, Mariusz od służb specjalnych, po spożyciu alkoholu całuje się na czworaka z psami, co mu potem dawni koledzy, których zapuszkował, publicznie wypominają. Naczelnik państwa podczas tajnej rozmowy o wieżowcach zamiast porządnie zająć się płatną protekcją gapi się na leginsy swojej tłumaczki, po czym przyznaje z rezygnacją: No ja cię nie mogę. Wszędzie zberezieństwo, obraza boska i chędożenie. Aż człowiekowi strach telewizor włączać, zwłaszcza przy dzieciach.

Za to u nas spokój i pobożność. Pu ujawnienia romansu Staszka Pięty do wielu naszych światłych i wpływowych lokalnych osobistości dotarło, że to skutek wieloletnich zaniedbań w sferze wychowawczej, na które, o ile nie chcemy być w świecie kojarzeni z moralnym zepsuciem, nie możemy już sobie pozwolić.

Dorodne owoce takiego podejścia widać zwłaszcza w Żywcu, gdzie wszelkie potencjalne ogniska zamętu duszone są w zarodku. Tak było z wichrzycielskim banerem „Stop! Budowie spalarni i ciepłowni RDF! Walczymy o zdrowie nasze i naszych dzieci”, który Stowarzyszenie „Żywiec Nasza Przyszłość” zawiesiło przy jednej z głównych ulic. Po kilkunastu godzinach judzenia przeciw władzy baner został anonimowo usunięty.

Tak też się stało pod szkołą nr 5, do której rodzice przyjechali w czwartek na wywiadówkę – a przy okazji na spotkanie z burmistrzem, na którym Antoni Szlagor miał sławić ekologiczno-zdrowotne zalety palenia śmieci. Kiedy tylko rodzice zaparkowali swoje auta wzdłuż drogi (parkingu w pobliżu nie ma), nadjechała straż miejska i powlepiała im mandaty za złe parkowanie. Podobno nie po raz pierwszy – ilekroć w szkole jest wywiadówka, strażnicy jadą tam na pewniaka.

Rodzice władzy złorzeczą, że to świństwo, tym bardziej że sam burmistrz do szkoły zapraszał. Ale z niezrozumienia złorzeczą, z krótkowzroczności jątrzą i braku moralnej wyobraźni. Burmistrz zaprosił, by podwójnej obywatelskiej lekcji mieszkańcom udzielić – i o śmieciach, i o parkowaniu. Nasz burmistrz wie bowiem, że ludzi trzeba wychowywać na każdym kroku i od podstaw. Wypasać ich trzeba moralnie, krótko trzymać, surowo, po ojcowsku.

Inaczej pójdą w wielki świat i zejdą na psy.

Wołk

Udostępnij

21
+14
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę