[FELIETON] Puda dzieciom, czyli więcej niż broda - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Burze mózgów, spory, sympozja i dyskusje trwały kilka długich miesięcy.

puda copy

Ścierały się racje, argumenty szły w strzępy, poglądy mnożyły się niczym myszy na wieży w Kruszwicy, mózgi - rozpływały w melasę. Jak wydobyć Grześka z niebytu? Na kogo postawić? Na kim mu bazę polityczną zbudować? Jak mu tu tożsamości choć trochę przysporzyć, żeby wreszcie był jakiś? Bo idą wybory, a Grzesiek suwerenowi zwisa. Nicość kły szczerzy i jak tak dalej pójdzie, to jesienią trzeba się będzie jakiejś roboty chwycić.

Padło na dzieci, bo poseł Grzegorz Puda z PiS odkrył, że dzieci - przez jego partię jakoś słabo zagospodarowane - to przyszłość narodu. Koordynator Jan Franek ogłosił więc, że poseł założy sobie młodzieżową radę przy swojej własnej osobie. W stosownym komunikacie przeczytałem, że to „autorski pomysł”, którego autorem jest poseł, i że „będzie to Rada, do której zadań należeć będzie doradzanie”. Co zaskakujące, poseł chce bowiem słuchać dzieci i młodzieży w sprawach, które dotyczą dzieci i młodzieży. A po wysłuchaniu angażować to towarzystwo w życie publiczne oraz w liczne projekty, niekoniecznie o zabarwieniu politycznym”. Czyli niekoniecznie do PiS-u (choć gwarancji nie ma).

Casting do Rady Pudy ruszył w piątek. 1 kwietnia ruszyć ma sama Rada – „pierwszy tego typu organ w Polsce”.

Ja trzymam za Grześka kciuki. Nie politycznie, tak czysto po ludzku. Bo żaden poseł, nawet z PiS-u, nie zasługuje, by elektorat widział w nim tylko brodę.

Wołk

Udostępnij

9
0
9
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę