Święto baców w Żabnicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jesienny spęd owiec z hal, czyli Łossod odbędzie się już po raz piętnasty. Święto baców  w Żabnicy i zakończenie sezonu wypasu owiec patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

sheep-275928 960 720

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 23 września mszą świętą o godzinie 11.00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabnicy. Dalsza część świeta odbędzie się na miejscowym boisku sportowym. W programie m.in. pokaz pasterskich tradycji dotyczących spędu owiec z hal, pokaz wyrobu owczych serów oraz promocja i prezentacja wyrobów z owczego mleka. Dodatkowymi atrakcjami będą występy regionalnych zespołów. 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę