Otworzą "Przystań" przy żywieckiej parafii - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebawem zainauguruje działalność ciekawy obiekt przykościelny.

Katedra Kolejna

W sobotę 6 stycznia nastąpi otwarcie i poświęcenie przez bp. Romana Pindla nowej kawiarenki i księgarni parafialnej. Kawiarnia Przystań będzie otwarta codziennie od poniedziałku do niedzieli od 10.00 – 20.00. Księgarnia, która będzie się mieścić w tym samym pomieszczeniu, będzie otwarta od godz. 10 – 16 od poniedziałku do piątku.
- Chcemy, aby miejsce służyło parafianom i naszym gościom jako przestrzeń spotkań. Będzie się tam można napić kawy, herbaty, świeżego soku, zjeść coś słodkiego, lecz przede wszystkim zatrzymać się by porozmawiać, odpocząć, poczytać dobrą książkę. W sklepiku oprócz książek będzie można nabyć dewocjonalia, pamiątki chrztu i inne artykuły religijne. Miejsce to będzie również punktem kontaktowym, gdzie będziemy mogli uzyskać informacje dotyczące działań parafii, zapisać się na pielgrzymkę, czy też dowiedzieć się o działalności różnych grup parafialnych oraz zapisać do wolontariatu. Pragniemy również, aby w kawiarence swoje szczególne miejsce znalazły osoby samotne, które potrzebują dobrej rozmowy. Pragniemy również organizować spotkania z chorymi, senioramim by dotrzeć w ten sposób do najbardziej potrzebujących. Jak sama nazwa mówi, ma to być prawdziwa przystań – powiedział proboszcz Parafii NNMP w Żywcu ks. Grzegorz Gruszecki.
W pomieszczeniach tych będą również goszczone dzieci ze świetlicy, gdzie otrzymają posiłek. Jest przygotowany specjalny kącik dla dzieci. Sala kawiarni jest przystosowana do tego, aby odbywały się w niej kameralne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, prelekcje. Chętni, którzy chcieliby włączyć się w dzieło animacji działalności „Przystań”, zapraszani są przez duszpasterzy do współpracy. Kawiarnia mieścić się będzie w budynku parafialnym przy ul. Zamkowej 6. 

Udostępnij

8
+2
6
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę