Udany festiwal w Ślemieniu - wyniki i galeria XXV. KKiP - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W miniony weekend w Gminnym Ośrodku Kultury „Jemioła” w Ślemieniu odbył się jubileuszowy 25. Przegląd Kolęd i Pastorałek.

ml orkiestra KKiP tyt

Nad imprezą tą nasz portal objął patronat medialny, co było zaszczytem i przyjemnością, gdyż przegląd był bardzo udany. Dopisała frekwencja, zarówno wśród występujących, jak i oglądających. W sali GOK „Jemioła” wystąpiło prawie 200 wykonawców. Nie zabrakło także przedstawicieli władz, na czele z posłanką Małgorzatą Pępek.

Wyniki jubileuszowego XXV Konkursu Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Przyszedł do nas Jezus maleńki”:

Grand Prix otrzymał zespół Meritum z Janowa Podlaskiego (województwo lubelskie).

Kategoria dzieci:
Soliści - pierwsze miejsce zajęła Karina Skwarczyńska z Porąbki, drugie Aleksandra Bielewicz z Bielska-Białej i trzecie Emilia Franica z Pietraszyna (województwo śląskie); zespoły - najlepszą okazała się formacja Kontrasty z Bielska-Białej. Drugie miejsce zajął duet Natalia Michalska i Dagmara Gromniak z Tarnowa, a trzecie trio Artur Byrtek, Izabela Lach i Nina Domżał z Pewli Wielkiej.

Kategoria młodzież:
Wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Nina Kumorek z Bystrej (koło Bielska - Białej) przed Elizą Gąsiorowską z Tarnowa i Aleksandrą Kowalik z Czechowic-Dziedzic.
Najlepszym zespołem natomiast byli Porąbczanie z Porąbki przed grupą Smyrecki z Lalik i duetem Patrycja Krymula i Zofia Węglarz z Olkusza

Kategoria dorośli:
W tej klasyfikacji wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pikacz, drugi był Mateusz Łopaciuk (oboje z Janowa Podlaskiego), a trzecia Anna Sikorska-Jałowiczor z Lalik.
Wśród zespołów najlepszym okazał się Kameralny Chór Prowincjonalny z Wieprza (województwo małopolskie). Druga pozycja przypadła zespołowi Trębaczewianie z Trębaczowa (województwo wielkopolskie), a trzecia Chórowi Misericordias Domini z Zagórnika (województwo małopolskie).

Jury przyznało także wyróżnienia Markowi Okręglickiemu z Andrychowa, Łukaszowi Zyzakowi z Rychwałdu i Chórowi Allegrija z Pogwizdowa. Dodatkowo nagrodę poseł Małgorzaty Pępek otrzymała Alicja Przeworczyk z Koconia. Nagrody wójta gminy Ślemień Jarosława Krzaka powędrowała do Natalii Satławy z Pewli Ślemieńskiej, dyrektora GOK Jemioła ze Ślemienia Zuzanny Micor do Marii Fabi z Kóz, a prezesa KSM Julii Marcak do Anny Pyrgies ze Ślemienia.

Laureaci zapewnili oprawę muzyczną niedzielnej mszy w miejscowym kościele. Po południu widzowie mogli wysłuchać zapowiadanych wcześniej koncertów gości: zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a także wystąpili Paweł Madzia (ubiegłoroczny laureat Grand Prix festiwalu) i tegoroczni laureaci. Na zakończenie konkursu, około 17.00, popis dali soliści Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej z Bytomia: Katarzyna Wieczorek (sopran), Adam Sobierajski (tenor) i Joanna Steczek (akompaniament).

 

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę