Artyści w plenerze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do Międzybrodzia Bialskiego przybyło 18 artystów z Polski oraz z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Armenii i Słowacji. Już po raz drugi gmina Czernichów zaprosiła do siebie polskich i zagranicznych artystów w ramach Międzynarodowego Pleneru Artystycznego. Goście na terenach gminy tworzą swoje prace. W poniedziałek 29 maja dzieła podziwiać będzie można w Domu Strażaka w Międzybrodziu Bialskim.

4dd06b81272f262b7d28f740abc5c488

 Inicjatorem akcji jest prezes Ochotniczej Sstrazy Pożarnej w Czernichowie Wiktor Czulak. Do organizacji wydarzenia zaprosił malarza Zdzisława Połącarza. Co ciekawe, proces tworzenia dzieł przez artystów mogą zobaczyć mieszkańcy gminy i nie tylko. Towarzyszą oni gościom wędrującym po gminnych terenach i z uwagą śledzą ich pracę. Atrakcją pleneru był Dzień Ukraiński, podczas którego uczestnicy wydarzenia mogli poznać ukraińskie kulturę i sztukę. W programie znalazł się również wernisaż wystawy zatytułowanej „Egzystencja Słońca”.

- Międzynarodowy Plener Artystyczny to świetna promocja dla naszej gminy - podkreśla Wiktor Czulak. - Mamy naprawdę piękne krajobrazy, warto je pokazać. Jest też wiele cennych zabytków - dodaje. Nasz rozmówca już myśli o kolejnej edycji wydarzenia. Jakie są plany? - Chcemy, by w plenerze mogli wziąć udział również amatorzy malarstwa z OSP Czernichów. Każdy z profesjonalnych artystów miałby pod opieką jedną osobę, która będzie się od niego uczyć - zdradza Wiktor Czulak.

Plener w Międzybrodziu Bialskim potrwa do niedzieli. Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr telefonu: 695 191 945.

Foto: Wiktor Czulak

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę