Mural ozdobi "Wokulskiego" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkoformatowa realizacja malarska przedstawiająca walczące ze sobą zwierzęta - orła i węża (orientalnego smoka) - powstaje na elewacji Domu Handlowego Wokulski od strony ul. 11 Listopada.

Muralbb

Mural tworzy warszawski artysta działający pod pseudonimem Swanski. Jest to kolejne dzieło powstające w przestrzeni miasta dzięki piątej już edycji projektu „oBBraz miasta #5", realizowanemu przez Fundację Galerii Bielskiej i Galerię Bielską BWA. Rozpoczęta 1 września realizacja ma być ukończona 9 września.

Bielski mural jest kolejną realizacją warszawskiego artysty w jego autorskim cyklu murali zatytułowanym „Gąszcz". Jaki tytuł będzie nosił mural na ścianie DH Wokulski, Swanski ogłosi w chwili, gdy malarskie dzieło zostanie sfinalizowane. 

- Przedstawiając walczące ze sobą zwierzęta - orła i smoka - Swanski zwraca w ten sposób uwagę na prawa przyrody, które mają bezpośrednie przełożenie na nasze ludzkie relacje - w świecie ludzi, tak samo jak w świecie zwierząt, trwa nieustanna walka, silniejszy najczęściej wygrywa, a każdy z procesów zatacza koło, sprawiając, że mimo kotłowaniny i pozornego chaosu wszystko odbywa się w stałym porządku świata. Poprzez mural artysta przypomina o siłach Matki Ziemi i naszych związkach z nią. Swanski tworzy mural dla Bielska-Białej w charakterystycznym dla siebie linearnym stylu, którym odwołuje się do sztuki Wschodu, jego symboliki, dzieł drzeworytniczych, ale też współczesnej sztuki tatuażu - powiedziała Justyna Łabądź, kurator projektu „oBBraz miasta".

Paweł Swanski - malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków. Urodził się w 1980 roku w Warszawie. Należy do tzw. pokolenia transformacji. Pomimo młodego wieku, Swanski jest już uznanym w kraju i za granicą artystą wielu form, kojarzonym z urban culture, a odnoszącym już pierwsze sukcesy na aukcjach sztuki współczesnej. Jego sztuka często komentuje i dokumentuje otaczającą rzeczywistość.  
Na koncie ma dwie indywidualne wystawy w Polsce, udział w RedBullBoxGallery w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w „Laktacjach" Galerie Nabrezi w Pradze (Czechy), w wystawie zbiorowej Art of Football w Mediolanie (Włochy) i Bazylei (Szwajcaria) podczas Art Basel.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę