Bałkańskie rytmy przy Letniej Scenie Sfery - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Występ zespołu Balkansambel na Letniej Scenie Sfery ma szansę być jednym z najbardziej energetycznych tego lata. W piątek, 12 lipca, pod Galerią SFERA zabrzmi porywająca do tańca mieszanka muzyki bałkańskiej z jazzem, big bandem i improwizacją.

Balkansambel

Balkansambel to jedno z ciekawszych zjawisk na słowackiej scenie muzycznej. Artyści czerpią inspirację z muzyki folkowej takich krajów, jak Bułgaria, Rumunia, czy Macedonia, a także jazzu, improwizacji, a nawet słowackiej muzyki góralskiej. To, co wyróżnia Balkansambel, to wykorzystanie typowych dla krajów bałkańskich i dalekowschodnich instrumentów muzycznych, m.in.: kaval, dudy, a nawet chiński bawu. Podczas piątkowego koncertu publiczność zostanie przeniesiona w niezwykle klimatyczny, pełen żywiołowych rytmów i melodii świat Bałkanów. Muzyka porwie do tańca każdego!

Letnia Scena Sfery to muzyczny festiwal, który już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Od 2010 r. na scenie wystąpiło blisko stu artystów, a wśród nich m.in.: Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Maciej Maleńczuk, Elektryczne Gitary, czy Natalia Kukulska. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki, niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę, serwowaną w letnie, piątkowe wieczory. Po każdym koncercie zapraszamy do butiku kulturalnego SFERA KONESERA (1. piętro, Galeria I), gdzie obywają się spotkania z artystami, podczas których rozdają autografy.

Program Letniej Sceny Sfery:

12.07.2019, godz. 19:30 Balkansambel

19.07. 2019, godz. 19:30 Muniek i Przyjaciele

26.07. 2019, godz. 19:30 Kozak System

2.08. 2019, godz. 19:30 Wojtek Mazolewski Quintet

9.08. 2019, godz. 19:30 Marcin Sójka

16.08. 2019, godz. 19:30 Jose Torres & Havana Dreams

23.08. 2019, godz. 19:30 Smolik / Kev Fox

Koncerty odbywają się na Placu Bolka i Lolka w Bielsku-Białej, przed wejściem do Galerii SFERA. Wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę