"Pieronek" za darmo w sieci. Dziś premiera - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W portalu YouTube można znaleźć już dwa jego poprzednie filmy - "Jego oczami" oraz "Z domu...". W związku z zaistniałą sytuacją Szymon J. Wróbel postanowił dołączyć do akcji #ZostańWdomu i bezpłatnie udostępnić swój ostatni film w sieci. Dziś o godz. 20 na YouTube, internetową premierę będzie miał film "Ojciec, czyli o Pieronku".

Pieronek 2

 - Chciałem ten film opublikować w sieci przy okazji którejś rocznicy śmierci bp Pieronka. Ale w związku z tym co obecnie przeżywamy, postanowiłem opublikować go już dzisiaj. Ten film jest wyjątkowy choćby z tego powodu, że niestety już nikt nie zrobi ekranizacji z Biskupem Pieronkiem. Poza tym wzięło w nim udział wielu ciekawych gości, jak np. Jurek Owsiak. Bardzo dzisiaj brakuje głosu "Pieronkowatego" w polskim Kościele, wiec zachęcam do włączenia YouTube i wyszukania tego filmu. Bezpośredni link wrzucę również na mojego Fanpage na FB. - mówi Szymon J. Wróbel.

 „Ojciec, czyli o Pieronku” to niezależny, pełnometrażowy dokument o rodzinie Pieronków i najsłynniejszym jej przedstawicielu – biskupie Tadeuszu Pieronku. Film miał premierę końcem 2017 roku, rok później w księgarniach w całej Polsce nakładem "Wydawnictwa MG" ukazała się książka pod tym samym tytułem, która jest rozwinięciem filmu.

Pochodzący z Żywiecczyzny Biskup Tadeusz Pieronek ma na swoim koncie doktorat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z zakresu prawa kanonicznego i habilitację Akademii Teologii Katolickiej w Krakowie. Z ramienia Stolicy Apostolskiej od 1990 roku uczestniczył w rokowaniach z rządem RP w sprawie zawarcia konkordatu. Od 1987 roku krajowy duszpasterz prawników. W latach 1993-1998 pełnił funkcję sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. A na Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie wykładał od 1965 roku. Z pod jego skrzydeł wyszło wielu duchowny, którzy dziś są ważnym głosem w Kościele.

Jaki wpływy na historię Biskupa Pieronka, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie? Rodzinne relacje? Jaki wypływ miała kultura góralska, wiersze, czasy okupacji i mało znana historia jego wybitnego taty? Ten film ma pokazać historię człowieka, księdza z Żywiecczyzny, który chętnie rozmawiał z młodzieżą na Przystanku Woodstock i nigdy nie unikał trudnych tematów. Ma on również przypomnieć historię Władysława Pieronka, ojca Biskupa, kronikarza, legionisty, społecznika, samorządowca, który swoją działalnością walnie przyczynił się do powstania m.in. pierwszego „wiejskiego kina” w Polsce.

W pierwszej przestrzeni filmu zobaczymy to, co na co dzień jest niezwykle potrzebne, czyli dialog. W drugiej zobaczymy młodzież. W pewnym momencie te dwie przestrzenie będą miały wspólny mianownik. W jakim? Tego dowiemy się z filmu.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę