Jeleśniański "Szlak Twórców" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr. 1 w Jeleśni pojawiła się jakiś czas temu wystawa "Szlak Twórców". To kolejna odsłona projektu Galerii Płot.

Galeria plot

Wystawa przedstawia sylwetki twórców ludowych, żyjących kiedyś na terenie gminy Jeleśnia. Plansze prezentują m. in.: dudziarzy, twórców zabawek ludowych, poetki, malarzy, muzyków grający na skrzypcach, czy też bibułkarki. Każda plansza zawiera kod QR. To dwuwymiarowy kod pozwalający za pomocą skanu kamerą smartfonu, przejść do strony internetowej Fundacji  9sił, która jest współtwórcą wystawy. Na stronie fundacji można znaleźć szersze informacje na temat tych twórców i ich dzieł.

Autorką wystawy jest Monika Wróbel Fąfrowicz, a projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Mili goście

Jednymi z pierwszych odwiedzających wystawę były dzieci z jeleśniańskiego przedszkola. 

"Przeszliśmy "Szlakiem twórców" oglądając fotografie znajdujące się na ogrodzeniu naszej placówki, największych nieżyjących już twórców ludowych, artystów naszej gminy. Nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego - "hajdukowaliśmy, aż pod powały..." tańcząc hajduka, czyli tańca charakterystycznego dla Beskidu Żywieckiego." - tak wspomniana została ta retrospekcja przez dzieci.

To, co prezentuje wystawa "Szlak Twórców", oraz właśnie przedszkolaków, zobaczyć można też w galerii pod tekstem. Zapraszamy.  

baner2

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę