Odkryj Bratysławę i Koszyce podczas majówki. Wstępy będą bezpłatne - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Weź udział w wydarzeniach w Bratysławie i Koszycach, dostępnych dla wszystkich bez opłat za wstęp.

Bratislava Culture Center Cvernovka

Idealnym momentem na odwiedzenie dwóch największych miast Słowacji jest tegoroczna majówka. W Bratysławie odbędzie się wielogatunkowy festiwal na świeżym powietrzu a lokalni artyści otworzą swoje galerie dla publiczności. W Koszycach po remoncie ponownie ożyje wyjątkowa Śpiewająca Fontanna a wielka uroczystość upamiętni ważne wydarzenie, jakim było nadanie herbu miastu.

Obowiązkowym przystankiem w stolicy Słowacji będzie jej dominujący nad Dunajem Zamek Bratysławski. Odwiedzającym zaoferuje wspaniały widok na okolicę, zwiedzanie z przewodnikiem, wejście na wieżę koronacyjną i odpoczynek w barokowych ogrodach. Bratysławę przeplatają romantyczne uliczki, na których turyści mogą odkryć jej autentyczne oblicze, co z pewnością się powiedzie w trackie oryginalnych majówkowych wydarzeń.

Dzień Otwartych Galerii i Bratysławskie Juwenalia

Dzień Otwartych Galerii odbędzie się 1. maja w Centrum Kultury i Kreatywności Nowa Cvernovka. Związek artystów udostępni odwiedzającym 140 galerii a wydarzenie wzbogacą teatry dziecięce, wystawy, warsztaty i koncerty. Nowa Cvernovka jest popularnym miejscem, do którego ludzie przyjeżdżają dla kultury, edukacji lub po prostu, aby spędzić czas w przyjemnym otoczeniu. Dzień Otwartych Galerii jest znakomitą okazją do zapoznania się z centrum i działającą przy nim społecznością.

Miłośników muzyki z pewnością ucieszą Bratysławskie Juwenalia, odbywające się w dniach 3. i 4. maja. Ten wielogatunkowy festiwal na świeżym powietrzu odbywa się w stolicy Słowacji, bezpośrednio nad brzegiem Dunaju. To połączenie wysokiej klasy muzyki i wyjątkowej lokalizacji, które razem gwarantują niepowtarzalne wrażenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Koszyce świętują, fontanna ponownie zaśpiewa

Główna ulica w Koszycach jest historyczną i towarzyską arterią miasta. Tysiące odwiedzających zakochało się w jej klejnocie, gotyckiej katedrze św Elżbiety. Zaledwie kilka metrów od katedry znajduje się wyjątkowa Śpiewająca Fontanna. Jej repertuar obejmuje ponad 200 piosenek, w których rytmie wytryskuje woda z 750 dysz. Po prawie rocznej rekonstrukcji zostanie oficjalnie otwarta przez miasto podczas majówki, 4. maja. Ikoniczna fontanna będzie jeszcze bardziej spektakularna dzięki nowemu oświetleniu, a spektakle z Teatru Narodowego w Koszycach będą regularnie wyświetlane na ekranie wodnym.

Podczas majówki odwiedzający będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i społecznych organizowanych przez miasto Koszyce. To właśnie w tych dniach będą się odbywać XXX. Dni Miasta Koszyce, które organizowane są dla upamiętnienia przyznania miastu herbu w roku 1369. Odwiedzający będą mogli posłuchać słowackiego folkloru i koncertów muzyki nowoczesnej, do miasta przyjadą zabytkowe samochody a na rynku odbędą się targi rzemiosła. Pomysły na spędzenie tegorocznej majówki podsuwa SLOVAKIA TRAVEL, państwowa agencja wspierania i promocji turystyki.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę