Oddając makulaturę uratujesz konie. Akcja pomocy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po akcji „Drzewko za surowce” przy Centrum Sarni Stok z ubiegłego weekendu,odbywa się akcja recyklingowa przy innym hipermarkecie. Jej celem jest dobro koni.

Do 30 kwietnia 2018 r. przed Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421) trwać będzieę 9. zbiórka makulatury w ramach akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Przynosząc zużyty papier, gazety, kartony do oznaczonego kontenera przed hipermarketem przyczynimy się nie tylko do ochrony środowiska, ale również pomożemy chorym i potrzebującym opieki koniom.

W zeszłym roku w Polsce na ubój trafiło ok. 26 tysięcy koni (wg. Głównego Inspektoratu Weterynarii, 2017). Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych i tych, którymi właściciele nie mogli się zajmować. Teraz, wiele z nich ze względu na wiek oraz spotykające je choroby wymaga opieki i leczenia.

Z poprzednią akcją związana jest historia klaczy White Lady, wspieranej przez zbiórkę makulatury. Lady ma się już dużo lepiej – ropień na nadgarstku udało się wyleczyć, ale nadal wymaga on stałej pielęgnacji. Ze względu na wrzody żołądka klacz musi być na odpowiedniej diecie. Potrzebuje także butów ortopedycznych zapobiegających urazom bardzo wrażliwej podeszwy kopytowej, a także specjalnych owijek, chroniących przed okaleczeniem nóg podczas napadów katalepsji (utrata równowagi). Koń Pegaz cierpi na końską astmę i jego leczenie wymaga specjalistycznych leków i inhalacji, suplementacji i paszy specjalistycznej. Wiosna to także czas dezynfekcji stajni i zwierząt. Naszych podopiecznych czeka gruntowne pranie wszystkich sprzętów w specjalistycznej pralni dla zwierząt. opieki i pomocy w utrzymaniu wymaga również Drumla – klacz terapeutka, która przez kilka lat pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, a teraz jest na zasłużonej emeryturze. To tylko niektóre z historii uratowanych koni przez Klub Gaja.

Do akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” może przyłączyć się każdy, kto przyniesie niepotrzebne gazety, książki, ulotki, kartony, tekturę czy papierowe opakowania i wrzuci je do oznaczonego kontenera przed Auchan w Bielsku-Białej. 

- Dziękuję bielszczanom i okolicznym mieszkańcom, pracownikom sklepu oraz firmie odbierającej makulaturę za wielkie serce dla zwierząt. Dzięki akcji możemy wspierać m.in. utrzymanie, opiekę, leczenie i terapię koni, które potrzebują naszej pomocy. To, że Państwo pomagacie zwierzętom wraz z Klubem Gaja już 30 lat zasługuje na wdzięczność i szacunek” - powiedziałi Jacek Bożek z Klubu Gaja.
Pomóc koniom można także wpłacając darowizny na konto Klubu Gaja - 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę