Uspokoić emocje dzieci. Potrzebna pomoc - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dzieciom o różnym stopniu niepełnosprawności brakuje w Żywcu sali do uspokojenia emocji i wyciszenia. Jest jeszcze szansa na zrealizowanie projektu, który ukoi atakowane przez  różnego rodzaju bodźce dzieci i młodzież. Potrzeba jedynie 15 395 zł na wyposażenie takiej sali. Liczy się każda złotówka.

Projekt „Sala Sensira” realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej. Specjalistyczna sala do integracji sensorycznej powstaje w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym (SOSW) w Żywcu. „Sensira” jest salą pomagającą stymulować materiałami sensorycznymi rozwój zmysłów: wzroku, słychu, dotyku oraz powonienia. Zajęcia prowadzone w Sali Sensira będą bezpłatne i dedykowane dzieciom i młodzieży, która coraz częściej wymaga wsparcia w uspokojeniu emocji, duszy i ciała, od współczesnego świata i towarzyszących w ich życiu chorób. Dzieci z takimi problemami niestety jest z roku na rok coraz więcej w naszym mieście.

- W związku z brakującymi środkami może okazać się, że cały projekt nie dojdzie do skutku – mówi prezes stowarzyszenia Sandra Deka. - Jeden ze sponsorów zastrzegł sobie, iż przekazuje określoną kwotę, jednak chce zobaczyć efekt finalny sali w grudniu tego roku.Cały projekt to kwota ponad 60 tys. zł i większą jego część już udało nam się zebrać. Sala jest wyremontowana i czeka na instalacje wysokospecjalistycznego sprzętu. Niestety od jakiegoś czasu nie potrafimy znaleźć sponsorów do pomocy w sfinalizowaniu brakujących elementów Sali Sensira, których koszt opiewa na 15.395 zł.Jeśli nie uda nam się w najbliższych tygodniach uzbierać tych pieniędzy, będziemy musieli zwrócić wszystkie uzbierane środki. Praca wolontariacka wielu wspaniałych ludzi, ich zaangażowanie i poświęcony czas, pójdą na marne – dodaje Deka.

Dyrektor SOSW w Żywcu Magdalena Worek podkreśla, że ta sala to otwarcie wielu możliwości dzieciom i młodzieży z ośrodka oraz podopiecznych stowarzyszenia, z którym placówka współpracuje od lat. 

- Mam wielką nadzieje, że niebawem znajdą się sponsorzy, którzy zauważą problemy i wyzwania stojące przed współczesnymi dziećmi i młodzieżą. Nadmiar informacji i coraz większy chaos komunikacyjny przeszkadza zdrowym ludziom, a co dopiero osobom z niepełnosprawnościami – mówi Magdalena Worek.

Aby dokończyć salę potrzebne jest wsparcie nie tylko sponsorów, ale także mieszkańców. To właśnie dzieci z Żywca będą głównym beneficjentem funkcjonowania Sali Sensira. Liczy się każda złotówka. Pomóc można na wiele sposobów – m.in.wpłacając datki na niżej podane konto z dopiskiem „Sala Sensira”,albo zaangażować się w zbiórce na specjalistycznym portalu crowfundingowym. 

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/salasensira
Wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia: nr konta: 79 8137 0009 0029 6881 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Żywcu. Tytuł: Sala Sensira

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę