Ponad 60 lat w Beskidach, teraz potrzebuje pomocy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

“Przez blisko 30 lat służby ludziom zawsze można było na niego liczyć. Teraz to my, w podziękowaniu za wszystko co zrobił dla gór i odwiedzających je turystów, nie możemy go zawieść”.

Mikulski

Mowa tutaj o Tadeuszu Mikulskim, 87-latku, który całe swoje życie poświęcił górom oraz innym ludziom. Dzisiaj jako podopieczny Fundacji GOPR, sam potrzebuje pomocy.

— Tadeusz Mikulski to nietuzinkowy człowiek, i pomimo wielu przeciwności losu, z którymi musi się teraz mierzyć, nadal aktywnie uczestniczy w życiu górskim — spotyka się na warsztatach, pisze specjalistyczne teksty. Obecnie pracuje nad artykułem o barszczu Sosnowskiego jako zagrożeniu w górach. To również dowód na to, że teraz, gdy nie może już być czynnym ratownikiem, dzieli się swoją szeroką wiedzą, pragnąc ochronić innych przed tą niebezpieczną dla zdrowia człowieka rośliną — mówi prezes Fundacji GOPR.

Do jego odznaczeń należą m.in. złota i srebrna honorowa odznaka GOPR oraz Honorowa Odznaka PTTK. Nagrody jakie mu przyznano odnoszą się do jego licznych działań w zakresie ratownictwa górskiego, pełnienia funkcji Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich oraz Prezesa Koła PTTK przy Grupie Beskidzkiej GOPR, jak i członkostwa w  Państwowej Komisji Egzaminacyjnej PTTK. W szeregi ratowników GOPR wstąpił w 1955 r. W 1983 r., z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, przeszedł w stan pozasłużbowy. W latach służby przepracował 4500 godzin społecznych na dyżurach, wyprawach oraz zabezpieczeniach imprez i zawodów.

Tadeusz Mikulski jest podopiecznym Fundacji GOPR. Dzięki temu każdy — nie tylko miłośnik gór — może go wesprzeć, przekazując dobrowolny datek na konto Fundacji w tytule wpisując: Tadeusz Mikulski. Że każda, nawet najmniejsza pomoc się liczy, to nie są w tym przypadku puste słowa. Pan Tadeusz żyje niezwykle skromnie. Znaczną część jego miesięcznych dochodów pochłaniają leki. Po uregulowaniu opłat za mieszkanie i media, zostają mu niewielkie środki na jedzenie i codzienne potrzeby.

Chcąc pomóc TADEUSZOWI możesz wpłacić dowolną darowiznę

na konto Fundacji GOPR:

Raiffeisen Polbank  50 1750 0012 0000 0000 3337 6127

Wpisując w tytule przelewu: "Tadeusz Mikulski"

lub skorzystać z przelewu PayU na stronie

http://fundacja.gopr.pl/PayU

Oprac. MG.

Udostępnij

20
+20
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę