Michalina czeka na naszą pomoc - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Michalinka jest córką żywieckiego policjanta. Jest wesołą, pełną życia dziewczynką, najmłodszą z trójki rodzeństwa. Do 14 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Po tym czasie pojawiły się problemy, Michalinka przestała mówić, miała napady histerii i lęku. Gdy miała dwa latka zdiagnozowano u niej afazję motoryczną. Od tego czasu dziewczynka dzielnie walczy o swoje dzieciństwo. Każdego dnia wkłada wiele wysiłku w ćwiczenia rehabilitacyjne. Niestety sprzęt potrzebny do ćwiczeń i wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Dlatego Michalinka z całego serca prosi o pomoc. Podaruj jej swój 1%.

Michalina

Michalinka to córka żywieckiego policjanta. Jest wesołą, pełną życia dziewczynką, najmłodszą z trójki rodzeństwa. Do 14 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Niestety mając 15 miesięcy dwa razy trafiła do szpitala. Najpierw z podejrzeniem sepsy, później w wyniku wypadku uległa poparzeniu. Po tych zdarzeniach przestała mówić, pojawiły się napady lęku i histerii. Straciła radość i ciekawość świata. Kiedy miała dwa lata została objęta terapią psychologiczną i logopedyczną, ale postępy w mowie były bardzo wolne, a napady histerii i lęku wciąż się powtarzały. Wkrótce u Michalinki zdiagnozowano afazję motoryczną, czyli zespół objawów świadczących o złym działaniu lewej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za mowę, koncentrację i pamięć. Nie wiadomo co ją spowodowało.

Michalina nie mówi jak rówieśnicy. Wypowiadane przez nią zdania są niegramatyczne, słowa zniekształcone, często jej mowa jest niezrozumiała dla otoczenia. Ma trudności z zapamiętywaniem wszelkich nazw, od nazw przedmiotów zaczynając na imionach kolegów czy koleżanek kończąc. Trudności w wyrażeniu tego, co czuje, sprawiają, że w nowych dla siebie sytuacjach wpada w panikę. Dodatkowo zdiagnozowane u Michalinki zaburzenia napięcia mięśniowego oraz integracji sensorycznej generują dodatkowe problemy z koncentracją, panowaniem nad emocjami i nadruchliwość. Michalinka jest pod stałą opieką logopedy, psychologa, neurologa, audiologa, fizjoterapeuty i terapeuty integracji sensorycznej. Dzięki intensywnie prowadzonej terapii napady lęku i histerii są coraz rzadsze, a mowa coraz bardziej składna i wyraźniejsza, ale przed dziewczynką i jej rodzicami jeszcze dużo pracy. Michalinka ma szansę dogonić rówieśników i w pełni rozwijać się jak inne zdrowe dzieci. Dlatego wspólnie ze swoimi rodzicami, z całego serduszka prosi o wsparcie finansowe, po to, aby mogła dalej kontynuować leczenie.

"Zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogą przekazać swój 1% z rozliczenia podatkowego bądź wpłacić darowiznę na leczenie Michalinki.

Aby przekazać 1% podatku w formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 37101 Górowicz Michalina

Michalinie można również pomóc wpłacając dowolną kwotę na subkonto podopiecznego fundacji FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, TYTUŁEM: 37101 Górowicz Michalina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Numer rachunku 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Darowizny można też wpłacać online przez stronę:

https://dzieciom.pl/podopieczni/37101 " - głosi komunikat żywieckiej policji.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę