Oznakowali Wiślankę na nowo. Czekają na Wasze uwagi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej, biegnący przez województwo śląskie, zyskał pomarańczowe oznakowania.

Osnakowali wislanke

Wiślana Trasa Rowerowa w założeniu przebiegać ma wzdłuż całej długości rzeki Wisły. Patrząc z tej perspektywy, ma ona mieć charakter długodystansowy i przeznaczona powinna być w pierwszej kolejności dla turystów rowerowych. Niestety, pierwotny przebieg WTR wyznaczony ponad dziesięć lat temu, z początkiem na zaporze jeziora Czerniańskiego, pomijający dworzec kolejowy w Wiśle, z licznymi pętlami i z nieaktualnym oznakowaniem, nie nadawał się do uprawiania długodystansowej turystyki rowerowej. W praktyce WTR była zlepkiem mniej lub bardziej atrakcyjnych odcinków lokalnych dróg i szlaków rowerowych o charakterze rekreacyjnym.

Przeprowadzony przez samorząd województwa śląskiego w 2015 roku audyt Wiślanej Trasy Rowerowej pozwolił na korektę jej przebiegu i przygotowanie nowego projektu stałej organizacji ruchu. Audyt potwierdził także, że trasa posiada ogromny potencjał dla rozwoju ruchu turystycznego i może spełniać wysokie kryteria EuroVelo. Wymaga to jednak z jednej strony stworzenia sprawnego systemu zarządzania trasą jako całością, z drugiej podniesienia i ujednolicenia standardu technicznego, którego jednym z elementów jest właśnie oznakowanie odpowiadające w pierwszej kolejności użytkownikom, ale także obowiązującym w kraju przepisom.

Ustawione właśnie znaki typu R4 (tzw. pomarańczowe) spełniają wszelkie kryteria „Standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej” i ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowy przebieg uzgodniony został także z województwem małopolskim. Trasa ma więc ma ciągłość i jest jednolicie oznakowana na obszarze dwóch województw, co umożliwia sprawny ruch turystów rowerowych na odcinku ponad 200 km. Odcinek WTR w województwie śląskim ma 80 km długości. Opinie dotyczące nowego oznakowania WTR można przesyłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, na adres e-mail rowery@slaskie.pl.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę