Bańka i ampfutbol w Jaworzu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W murach Hali Sportowej w Jaworzu gościła Fundacja Kuloodporni, która zorganizowała trening AmpFutbolu dla dzieci niepełnosprawnych. Duża niespodzianką była wizyta w tym czasie wizyta Ministra Sportu Witolda Bańki.

Ampfutbol

Fundacja Kuloodporni, która prowadzi drużyny AmpFutboolu i zachęca do uprawiania sportu przez osoby niepełnosprawne znalazła swoje miejsce w Jaworzu. Po raz kolejny w Hali Sportowej zorganizowano trening dla drużyny dziecięcej. Działalność fundacji pod kierownictwem Daniela Kawki jest coraz bardziej rozpoznawalna i zyskuje coraz większe zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że właśnie na te niecodzienne ćwiczenia wybrał się również Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. To była pierwsza jego wizyta w tym obiekcie. Gminie Jaworze udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki ponad 3 mln zł na budowę obiektu. Niestety minister  Bańka, nie mógł być obecny na uroczystości.

–  Panu ministrowi, wręczyłem jedną ze stu piłek na 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaś on wpisał się do kroniki hali. Niemniej jednak w centrum dzisiejszych wydarzeń były dzieci i działalność Kuloodporni Bielsko-Biała, którą nasza gmina aktywnie wspiera – zrelacjonował obecny na treningu Radosław Ostałkiewicz, Wójt Gminy Jaworze.

AmpFutbol to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportowa osób niepełnosprawnych. Mogą w nią grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia. Kuloodporni wytrwale dążą do rozwoju tej dyscypliny sportu.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę