Zawodnicy z Wisły, Szczyrku, Bystrej, Trójwsi, czy też Gilowic reprezentować będą nasz region w najważniejszych w tym roku zawodach w swojej kategorii wiekowej.

MS LAhti

W dniach 20-27 stycznia 2019 roku w fińskim Lahti rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na juniorski czempionat będzie liczyła łącznie 54 osoby. W Lahti reprezentować nas będzie 11 zawodniczek oraz 16 zawodników, którym towarzyszyć będzie 27-osobowy sztab szkoleniowy.

Pięciu skoczków narciarskich, cztery skoczkinie narciarskie, czterech kombinatorów norweskich, siedmiu biegaczy narciarskich oraz siedem biegaczek narciarskich uda się do Lahti, które będzie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Należy dodać, że w Lahti Joanna Kil wystartuje również w zawodach kombinacji norweskiej kobiet.

Juniorski czempionat zainaugurują przedstawiciele biegów narciarskich. W niedzielę, 20 stycznia 2019 roku zaplanowane są sprinty techniką klasyczną w kategorii U-20. Natomiast zmagania młodych narciarzy w Finlandii zakończą zawody indywidualne kombinatorów norweskich oraz konkurs drużyn mieszanych w skokach narciarskich, które odbędą się 27 stycznia.

SKOKI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Paweł Wąsek – WSS Wisła
  2. Tomasz Pilch – WSS Wisła
  3. Kacper Juroszek – WSS Wisła
  4. Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
  5. Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy

  1. Adam Małysz – Kierownik Ekipy na MŚJ w Lahti, Dyrektor Koordynator ds. Skoków i KN w PZN
  2. Wojciech Topór – Trener Główny
  3. Grzegorz Miętus – Asystent Trenera Głównego
  4. Piotr Fijas – Asystent Trenera Głównego
  5. Andrzej Zapotoczny – Serwismen
  6. Aleksander Winiarski – Lekarz
  7. Jerzy Kochaj – Fizjoterapeuta

SKOKI NARCIARSKIE KOBIET

Zawodniczki:

  1. Kinga Rajda – SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Anna Twardosz – PKS Olimpijczyk Gilowice
  3. Kamila Karpiel – AZS Zakopane
  4. Joanna Kil – AZS Zakopane

Sztab szkoleniowy:

  1. Marcin Bachleda – Trener Główny
  2. Sławomir Hankus – Asystent Trenera Głównego

KOMBINACJA NORWESKA MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Piotr Kudzia – LKS Klimczok Bystra
  2. Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
  3. Mateusz Jarosz – TS Wisła Zakopane
  4. Dawid Jarząbek – TS Wisła Zakopane

Sztab szkoleniowy

  1. Tomasz Pochwała – Trener
  2. Tomisław Tajner – Trener
  3. Wiktor Kubiński – Serwismen

BIEGI NARCIARSKIE KOBIET

Zawodniczki:

  1. Izabela Marcisz – Stowarzyszenie Sportowe Prządki Ski
  2. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  4. Eliza Rucka – MKS Istebna
  5. Magdalena Kobielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk
  6. Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  7. Klaudia Kołodziej – LKS Witów Ski Mszana Górna (U-23)

BIEGI NARCIARSKIE MĘŻCZYZN

Zawodnicy:

  1. Dominik Bury – MKS Istebna (U-23)
  2. Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
  3. Kacper Antolec – KS AZS AWF Katowice (U-23)
  4. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
  5. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  6. Wiktor Czaja – KS Jedność Nowy Sącz
  7. Sebastian Bryja – UKS Regle Kościelisko

Program zawodów

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 Lahti 2019

20-27.01.2019

20.01.2019, niedziela

- 12:00 – kwalifikacje sprint C, U-20

- 14:00 – finał

21.01.2019, poniedziałek

- 12:00 – kwalifikacje sprint C, U-23

- 14:00 – finały  

22.01.2019, wtorek

- 12:00 – bieg kobiet na 5 km F, U-20

- 14:00 – bieg mężczyzn na 10 km F, U-20

23.01.2019, środa

- 09:30 – bieg kobiet na 10 km F, U-23

- 10:00 – seria próbna, kombinacja norweska kobiet

- 11:00 – seria skoków, kombinacja norweska kobiet

- 12:00 – bieg mężczyzn na 15 km F, U-23

- 13:00 – seria próbna, kombinacja norweska mężczyzn

- 14:00 – seria skoków, kombinacja norweska mężczyzn

- 15:30 – bieg na 5 km, kombinacja norweska kobiet

- 16:30 – bieg na 5 km, kombinacja norweska mężczyzn

24.01.2019, czwartek

- 10:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-20

- 12:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-20

- 14:00 – seria próbna, skoki narciarskie kobiet

- 15:00 – konkurs skoków narciarskich kobiet

- 17:30 – seria próbna, skoki narciarskie mężczyzn

- 18:30 – konkurs skoków narciarskich mężczyzn

25.01.2019, piątek

- 10:00 – bieg kobiet na 15 km C, mass start U-23

- 10:00 – seria próbna, konkurs drużynowy kombinacji norweskiej

- 11:00 – seria skoków do konkursu drużynowego kombinacji norweskiej

- 12:30 – bieg mężczyzn na 30 km C, mass start U-23

- 16:30 – bieg do kombinacji norweskiej 4 x 5 km

26.01.2019, sobota

- 10:30 – sztafeta kobiet 4 x 3,3 km, U-20

- 12:15 – sztafeta mężczyzn 4 x 5 km, U-20

- 14:00 – seria próbna, skoki narciarskie kobiet

- 15:00 – konkurs drużynowy kobiet

- 17:30 – seria próbna, skoki narciarskie mężczyzn

- 18:30 – konkurs drużynowy mężczyzn

27.01.2019, niedziela

- 09:00 – seria próbna, kombinacja norweska mężczyzn

- 10:00 – seria skoków, kombinacja norweska mężczyzn

- 12:30 – bieg na 10 km, kombinacja norweska mężczyzn

- 14:00 – seria próbna

- 15:00 – konkurs drużyn mieszanych

Udostępnij

1
+1
0