Futbol w regionie - jakiś sukces jest - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O sytuacji i lokatach drużyn piłkarskich z naszego regionu zainteresowani wiedzą wszystko. Niewtajemniczonym można nadmienić, że nie są to szczeble ani lokaty wysokie. Mowa jednak o powiecie i mieście w nim niewielkim, co wiele tłumaczy. Jest za to pewien aspekt, w którym tutejszy Podokręg Piłki Nożnej ma się czym szczycić.

piłka

Niedawno okazało się, że do sędziowania meczów piłkarskich na poziomie I ligi (drugiego szczebla krajowych rozgrywek) zakwalifikowani zostali: Daniel Bukowczan i Daniel Kruczyński. Dołączyli do sędziującego już na tym poziomie Tomasza Wajdy. Trzeba podkreślić, że arbitrzy nie uzyskują awansów na przykład przez nadania okręgów i przypadającą ilość mandatów, ale drogą oceny dotychczasowej postawy. Każdy z nich recenzowany jest przez obserwatora z ramienia PZPN. Awans jest zatem wówczas rzeczywistym.

Jak się dowiedzieliśmy w Żywieckim Podokręgu Piłki Nożnej, taki fakt należy uznać za niewątpliwy sukces, biorąc pod uwagę skalę regionu. Ogółem w I lidze sędziuje 21 arbitrów, więc przedstawiciele Żywiecczyzny będą stanowić pośród nich pokaźną część. Zaznaczyć też trzeba, że to arbitrzy szkoleni i podnoszący swoje nieustannie swoje kwalifikacje w Żywcu. Władze podokręgu dbają o ich ciągły rozwój przez sukcesywne treningi i testy wiedzy teoretycznej. Życzyć należy zatem dobrej postawy, gdyż może ona zaowocować nawet awansem i sędziowaniem spotkań w ekstraklasie piłki nożnej.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę