Gdzie ten remont? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dwa nieodległe fragmenty drogi wojewódzkiej z ruchem wahadłowym i kolejne utrudnienia, za to w perspektywie płynny przejazd i koniec z nerwami w korkach. Kiedy się doczekamy? Z początkiem kwietnia podpisana została umowa na przebudowę skrzyżowania DW 945 z drogą powiatową w Świnnej i przebudowę mostu nad potokiem Przyłękówka. Jednak żadnych prac nie widać.

mostzywiec2

 - Zmieniona będzie geometria skrzyżowania. Całkowicie przebudowany będzie most położony w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego skrzyżowania. – brzmi komunikat prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.. Za 3,4 mln zł netto firma Eurovia ma w tym miejscu wybudować zupełnie nowy most. Cały kontrakt według umowy zakończyć się ma 28 kwietnia 2018 r. Co to oznacza dla kierowców? Oczywiście kolejne utrudnienia na trasie Żywiec-Korbielów – ruch wahadłowy kilkaset metrów od innego miejsca, gdzie taki ruch obowiązuje czyli uszkodzonego mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu. Jeszcze w poinformował w marcu ZDW obwieścił, że wystartował wyczekiwany remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945. Ruch na tym moście od kilkunastu miesięcy odbywa się wahadłowo. Jednak póki co ekip budowlańców przy moście nie widać. Kierowcy, internauci korzystający z tej drogi nie szczędzą negatywnych komentarzy w sieci.

- Jaki remont? Od marca do dziś nic. To istna tragedia. Lepiej byłoby chyba, jakby auta przejeżdżały przez rzekę. Tam nic kompletnie się nie dzieje – brzmi wpis jednego z nich z połowy kwietnia na portalu conadrogach.pl. Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w rozmowie z nami stara się uspokajać emocje.

- To nie jest tak, że po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy ekipy błyskawicznie pojawiają się na placu budowy. Firma musi się zorganizować, przygotować zaplecze, wprowadzić tymczasową organizację ruchu. Tak jest i w tum przypadku. Myślę, że do prac wykonawca przystąpi lada dzień, a cierpliwość kierowców zaowocuje dwoma nowymi mostami – zaznaczał w chwili składania tego numeru GŻ Ryszard Pacer.

Wahadłowy ruch na moście nad Koszarawą w Żywcu Sporyszu wprowadzono ze względu na obniżoną nośność konstrukcji. Początkowo obowiązywał zakaz ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 18 t. Po kilku dniach, na wniosek przedsiębiorców, zmieniono organizację ruchu na wahadłowy z dopuszczeniem przejazdu bez ograniczeń tonażowych. Przygotowanie renowacji przeprawy przez Koszarawę wymagało wykonania szeregu badań jej konstrukcji i projektu. Taka dokumentacja powstała, a w budżecie na rok 2017 sejmik województwa uwzględnił kwoty potrzebne na remont przeprawy. Planowane roboty obejmą: roboty rozbiórkowe, skucie betonu podpór, frezowanie nawierzchni, montaż stalowych łuków rozpierających, zbrojenie i betonowanie konstrukcji, zabezpieczenie konstrukcji stalowych powłokami malarskimi i ułożenie nowej nawierzchni. Zakończenie robót planowane jest na 30 listopada br. Przejazd będzie utrzymany, ale w miarę postępu robót organizacja ruchu będzie zmieniana. Jednocześnie zostaną podjęte przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu nowego mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu - obecny most trzeba będzie kiedy zastąpić nowym.

Jeśli chodzi o remont przeprawy, polegać będzie na wzmocnieniu konstrukcji przez wprowadzenie dodatkowych stalowych łuków. Naprawa mostu obejmuje także wymianę nawierzchni jezdni, dylatacji bitumicznych i naprawę balustrad. Całość robót prowadzona będzie przy ruchu wahadłowym. Umowa z wykonawcą, firmą Mostmarpal z Zarzecza przewiduje, że ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony na moście w drugiej połowie sierpnia br. Remont planowo ma potrwać do 30 listopada br. i kosztować będzie ponad 888 tys. zł.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę