Ratusz chce zwalniać? „Restrukturyzacja zatrudnienia”… - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilku mieszkańców Żywca, którzy interesują się finansami miasta, wnikliwie przeczytało dokumenty z nimi związane, w tym uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej, opiniującą prawidłowość planowanej kwoty długu.

ratusz2

W swoim piśmie dotyczącym przyjętych przez radę miejską: projektu budżetu na 2018 rok i tzw. Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Żywca na lata 2018-2027, RIO wyraziła m.in. zastrzeżenia m.in. do wysokości przychodów ze sprzedaży majątku, o czym pisaliśmy TUTAJ. RIO wskazała, że w latach 2018-2027 miasto będzie sprzedawać majątek, wart szacunkowo aż 43 mln zł, z czego tylko w roku bieżącym aż 8 mln zł (sześciokrotnie wyższa kwota dochodów z tego tytułu niż przez ostatnie trzy lata). Skład orzekający RIO w swojej uchwale opiniującej wniósł zastrzeżenia w stosunku do realistyczności podstaw, na których oparto prognozę tej pozycji. To nie wszystko.

RIO stwierdziła również, że w 2019 roku zaplanowano „bardzo duży spadek” tj. o 12,8 procent, wydatków bieżących na wynagrodzenia i składki od nich naliczane. Nasz Czytelnik pyta wprost, czy to oznacza, że po wygranej w wyborach samorządowych burmistrz ma w planach zwolnienie część pracowników? Otrzymana od nas odpowiedź z Ratusza tego jednoznacznie nie wyjaśnia.

- Planowany w 2019 roku spadek wynagrodzeń i składek od nich naliczanych związany jest z planowaną restrukturyzacją zatrudnienia we wszystkich jednostkach organizacyjnych Miasta Żywca – napisała Bogusława Gardaś, skarbnik Żywca.

Udostępnij

10
+4
6
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę