Pociąg retro - ciekawość i sentyment - [FILM] - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkim zainteresowaniem cieszył się sobotni przejazd pociągu retro przez Żywiecczyznę.

Linia Kolejowa

Skład przybył do nas w sobotnie popołudnie z Chabówki, skąd wyruszał rano. Po raz pierwszy odbył też dodatkowy kurs. Przed powrotem na Podhale przejechał z Żywca do Węgierskie Górki i z powrotem.

Tłumy oczekiwały na pełny pasażerów pociąg retro nie tylko na żywieckim Dworcu PKP. Liczni obserwatorzy gromadzili się też na trasie jego przejazdu. Sprzyjały temu, obok atrakcyjności pojazdu oczywiście, również piękna pogoda i urokliwe okoliczności budzącej się do wiosennego życia przyrody. Liczba gości była największa z wszystkich dotychczasowych okazjonalnych przejazdów przez Żywiec pociągu, ciągniętego przez lokomotywę parową. W trakcie postoju w Żywcu wszyscy chętni mogli zwiedzić zabytkowe wagony i lokomotywę.  Dla młodszych była to zapewne ciekawostka, dla starszych – nierzadko – podróż sentymentalna.
Wydarzeniu towarzyszyły stoiska z poczęstunkiem oraz informacjami na temat działalności Stowarzyszenia Kolej Beskidzka. Jak poinformowało to stowarzyszenie, w trakcie imprezy specjalny materiał przygotowywała ekipa Reuters'a – jednej z najbardziej znanych i największych agencji prasowych na świecie.

My prezentujemy filmik, jaki nagrał nasz Czytelnik, z przejazdu zabytkowego składu przez Cięcinę.

Udostępnij

6
+5
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę