[WYBORY] Pytanie nr 1 i 2 - tym razem kandydat - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Publikujemy kolejne odpowiedzi na nasze pytania skierowane do kandydatów na burmistrza Żywca, które z opóźnieniem przekazał Wojciech Bielewicz.

Wcześniej publikowaliśmy odpowiedzi na te same zagadnienia, udzielone przez Małgorzatę Pępek i Joannę Ostrowską. Można się z nimi zapoznać TUTAJ. W międzyczasie swoje stanowisko w tych samych kwestiach przesłał kolejny kandydat na włodarza naszego miasta Wojciech Bielewicz. Oto, co ma do powiedzenia na temat pracy urzędów i dialog władzy ze społeczeństwem.

1) Czy zamierza Pan wprowadzać jakieś zmiany w pracy Urzędu Miejskiego i podległych mu jednostek?

Urząd Miejski wymaga poważnych zmian w funkcjonowaniu. Mam zamiar dokonać solidnego przeglądu organizacji pracy wszystkich urzędników, tak by maksymalnie przyspieszyć wydawanie decyzji i wyeliminować zbędne procedury. Urząd ma być przyjazny mieszkańcom, a nie urzędnikom. Chcę także ułatwić mieszkańcom miasta załatwianie spraw poprzez zmianę godzin otwarcia Ratusza i wprowadzenie popołudniowych i sobotnich dyżurów. Zamierzam również zredukować zbędne etaty i postawić na wydajność i jakość pracy, a nie ilość.

2) Jak definiuje Pan komunikację władzy samorządowej ze społecznością lokalną (konsultacje, budżet obywatelski)?

Jednym z najważniejszych punktów mojego programu wyborczego jest wprowadzenie w Żywcu Budżetu Obywatelskiego na wzór wielu miast, które od lat korzystają już z tego świetnego rozwiązania. Uważam, że nasze miasto przeznaczyć na ten cel kwotę co najmniej 2 milionów złotych. Zmieńmy filozofię działania w naszym mieście. Do tej pory to Burmistrz samodzielnie decydował o tym czego chcą mieszkańcy. To złe rozwiązanie. Uważam, że to ludzie najlepiej wiedzą czego potrzebują w swoich dzielnicach i jakie ważne cele należy spożytkować pieniądze, które wszyscy wpłacamy do budżetu w postaci podatków. Drugą równie ważną sprawą jest wprowadzenie w Żywcu Dnia Referendalnego. Raz w roku zapytajmy mieszkańców Żywca o najważniejsze sprawy miasta. Pozwólmy obywatelom decydować, czy budujemy Spalarnię, czy nie, czy likwidujemy Straż Miejską, czy zostawiamy, itd. Uczmy się od najlepszych i dajmy obywatelom decydować, a przekonacie się, że Żywiec stanie się lepszym miejscem do życia

https://www.facebook.com/niezalezni.zywiec/

Udostępnij

10
+9
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę