GOPR-owcy na skitourach do skitourowca - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do Grupy Beskidzkiej GOPR trafiło z Cylu Hali Śmietanowej zgłoszenie w sprawie turysty poruszającego się na skitourach, mającego problemy z oddychaniem.

LPR cyl

Ratownicy udali się na dolną stację kolei Mosorny Groń, po wyjeździe na szczyt wyruszyli na skiturach w stronę osoby ratowanej. Ze względu na trudne warunki panujące na szlaku (powalone drzewa) byli zmuszeni kontynuować wyprawę ratunkową pieszo. Po przybyciu na miejsce stwierdzili wysokie ciśnienie, przyspieszone tętno, objawy częściowej centralizacji krążenia. Z powodu trudnej ewakuacji zdecydowano o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę