Burmistrz obiecuje referendum - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Głosowanie wśród mieszkańców Żywca ma dotyczyć bardzo głośnego ostatnio tematu.

Urna wbory

 Sprawa dotyczy planowanej budowy w Żywcu ciepłowni na biomasę i RDF. Dziś o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbędzie się spotkanie eksperckie, właśnie na ten temat, przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych. Przed południem natomiast, na swojej stronie społecznościowej, Antoni Szlagor złożył oświadczenie, w którym czytamy między innymi:

"Obecnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach prowadzi postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dwóch ciepłowni w Żywcu (Kabaty, Sporysz). Decyzja o wydaniu zgody na budowę tego typu inwestycji poprzedzona jest szeregiem konsultacji społecznych, badań oraz przedstawieniem bardzo szczegółowej dokumentacji stwierdzającej to, że tego typu inwestycja jest w pełni bezpieczna dla mieszkańców i nie zagraża środowisku naturalnemu. 

Gdyby decyzja była odmowna, automatycznie zakończony jest proces starań o budowę.

Jak napisałem na początku, najważniejsze jest dla mnie zdanie mieszkańców, w związku z powyższym, w wypadku gdy RDOŚ wyda pozytywne rozstrzygnięcie, podjąłem decyzję o organizacji w naszym mieście referendum w sprawie budowy ciepłowni. Zgodę na przeprowadzenie tego rodzaju referendum – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - będzie na mój wniosek podejmować Rada Miejska w Żywcu. To mieszkańcy zdecydują, czy taka inwestycja będzie przeprowadzona.

Do podjęcia takiej decyzji upoważniają mnie setki przeprowadzonych rozmów, wiele spotkań informacyjnych, wcześniejsze konsultacje oraz korespondencja otrzymywana w tym temacie od mieszkańców." - czytamy na stronie FB A. Szlagora.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę