Powstaną filmy promujące Żywiecczyznę! I podstrona! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To naprawdę dobra wiadomość - powstanie 16 filmów promocyjnych, 900 zdjęć i 120 opisów atrakcji turystycznych. Ma to nastąpić przy współpracy samorządów Żywiecczyzny oraz strony słowackiej. A do tego uruchomiona ma zostac strona profesjonalnie promująca Żywiecczyznę poprzez samorząd wojewódzki za pośrednictwem Śląskiej organizacji Turystycznej. O co chodzi? Kiedy?

góry 346

Mieszkamy na terenie posiadającym niewątpliwe walory turystyczne i krajoznawcze. Często można odnieść  wrażenie  że te zalety turytsyczne i kulturowe zbyt mało są rozpowszechnione. Z zazdrością patrzymy na gminy beskidzkie zlokalizowane w rejonie Śląska Cieszyńskiego, o kt orych wszędzie pełno, zwłaszcza na promocyjnych stronach ionternetowych, takich jak slaskie.travel. To się zmieni!

Projekt będzie realizowany ze środków fundusz Euroregion Beskidy. Samorządy pozyskały na niego 500 tys. zł. Głównym pomysłodawcą i wodzirejem całego przedsięwzięcia, starającym się o pozyskanie pieniędzy na jego cel, jest Gmina Rajcza. Oprócz niej do pomysłu przyłączyły się: Milówka, Radziechowy – Wieprz, Ujsoły i Węgierska Górka. Słowaków będzie w nim reprezentować głównie Nowa Bystrzyca, oprócz niej osiem innych miejscowości.
- Swego rodzaju DNA tego projektu, czyli osią są dwa pojęcia: natura i kultura. Chcemy promować Beskid Żywiecki głównie na bazie jego walorów krajoznawczych i folklorystycznych. W pierwszym wymiarze stawiamy nacisk na turystykę pieszą, rowerową, a w szczególności skitouring, do uprawiania którego w naszym regionie chcemy szczególnie zachęcać. W wymiarze kulturowym będzie to promocja takich lokalnych twórców i organizacji, jak na przykład Fundacja Braci Golec. Zależy nam na społecznym wymiarze tej inicjatywy, promowaniu tutejszego autentyzmu, które zobaczyć można choćby podczas warsztatów z budowania piszczałek – jak nam powiedział Szymon Waluś z portalu Aktywna Rajcza, pomysłodawca przedsięwzięcia.
Projekt zakończony będzie w styczniu 2018 roku. Na razie przebiega zgodnie z harmonogramem, a samych jego realizatorów wiele aspektów już teraz zaskoczyło pozytywnie.
Wiadomo już, że autorem filmów będzie Mateusz Jachym, natomiast zdjęcia wykona Dominik Imielski. Trzeba jednak zaznaczyć, że przywołana wcześniej kwota pieniężna dotyczy samego powstawania materiałów promocyjnych, a nie ich późniejszej dystrybucji. I tutaj pojawia się informacja równie ciekawa i ważna W konsekwencji powstania materiałów promocyjnych  ma powstać również podstrona w ramach portalu www.slaskie.travel, poświęcona tylko Żywiecczyźnie. Informacja to ważna i ciekawa, ponieważ do tej pory można było z zazdrością patrzeć, jak wyróżnione są na tym portalu inne regiony województwa, a promocji naszych okolic trudno było się dopatrzeć.

Udostępnij

11
+11
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę