Sztuczne ognie jednak będą w ... Cieszynie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z przygranicznym położeniem wiąże się wiele plusów, ale i sytuacji, które nie łatwo jest przewidzieć i pogodzić. 

fajrwerki

Władze Cieszyna już ponad rok temu zapowiedziały wycofanie się ze stosowania sztucznych ogni i petard w czasie imprez miejskich. Niejako zamiast tego na jutro (1 stycznia przyszłego roku 2020) zaplanowano na rynku pokaz dronów.

Tutaj jednak teoria i przepisy rozmijają się trochę z praktyką. Centrum Kultury „Střelnice“ z Czeskiego Cieszyna na swojej stronie społecznościowej zaprasza na pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się w Czeskim Cieszynie i to nie gdzie indziej jak nad brzegiem Olzy. Dla mieszkańców i bywalców polskiej strony tej rzeki, niewiele się więc zmieni w tym temacie. To zresztą nie koniec zbieżności. Czeskie petardy wystrzelą o tej samej godzinie, o której tańczyć mają drony na rynku polskiego Cieszyna, co może nie pozostawać bez wpływu na atrakcyjność oglądania lotów.

Jak zauważają internauci w komentarzach, taka sytuacja nie świadczy najlepiej o współpracy polsko-czeskiej. Ktoś zauważył też, z pewnym przymrużeniem oka zapewne, że Cieszyn nie musiał na te pokazy wydawać pieniędzy.

Reasumując: Noworocni Ohnostroj 1 ledna 2020 (1 stycznia) 17.00 brzeg rzeki Olzy w Czeskim Cieszynie i przypominając: Taniec Dronów w polskim Cieszynie, szczegóły TUTAJ.

Udostępnij

7
+4
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę