[AKTUALIZACJA] Skryty taniec dronów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Skryty" za sprawą "firmy zewnętrznej", która tłumaczy się względami bezpieczeństwa.

taniec dronow

Pokaz dronów, według planów, miał odbyć się w nowy Rok o godz. 17.30 na Rynku w Cieszynie. Nie było go, za to organizatorzy (m. in. COK Cieszyn) przekazali wiadomość o przeniesieniu na godz. 19.00. Po niej drony były chwilami widoczne, ale z innych części miasta - nie z Rynku, na którym zgromadziło się wiele ludzi - a imprezę odwołano, tłumacząc tę decyzję winą po stronie "firmy zewnętrznej". Szybko pojawiły się przeprosiny zarówno władz miasta, jak i rzeczywistych realizatorów:

"Razem czekaliśmy na cieszyńskim rynku na pokaz dronów który się nie odbył. Rozmawiałam z przedstawicielami firmy, która jutro wyda w tej sprawie oświadczenie. O kolejnych krokach w stosunku do firmy będziemy Państwa informować na bieżąco. Tak jak zrobiłam to na cieszyńskim rynku jeszcze raz wszystkich Państwa przepraszam." - przekazała burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

"Niestety pomimo prób i starań firmy DroneLand.pl dzisiejszy noworoczny pokaz dronów nie doszedł do skutku. Zawiodła technologia odpowiadająca za sterowanie dronami. Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy wybrali się na cieszyński Rynek, by razem z nami przywitać Nowy Rok, jednocześnie dziękujemy za liczną obecność. Pokaz odbędzie się w innym terminie, przy okazji jednego z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Cieszyński Ośrodek Kultury. O terminie pokazu będziemy informować w najbliższych tygodnia.

Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności. Zarówno firma obsługująca pokaz, jak i organizatorzy robili wszystko, by pokaz doszedł do skutku." - czytamy na stronie internetowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy.

Firma Droneland.pl rzeczywiście opublikowała oświadczenie, które brzmi następująco:

"Przepraszamy Państwa za odwołany pokaz tańca dronów w Cieszynie.

Pokaz został odwołany ze względów bezpieczeństwa, które są ściśle opisane w Instrukcji Operacyjnej*.
Decyzja o odwołaniu pokazu została podjęta przez właściciela firmy, mającego na uwadze bezpieczeństwo wszystkich widzów.
Właściciel osobiście chciał Państwu przekazać tą informację, jednak nie został dopuszczony do mikrofonu.
Zadecydował, że mimo wszystko spróbuje dla Państwa wykonać pokaz w innej lokalizacji.
Po próbnym starcie konieczna okazała się modyfikacja choreografii, co wiązało się z kilkoma godzinami pracy, stąd decyzja o odwołaniu pokazu, którą przekazała Pani Burmistrz.
Zapewniamy Państwa, że pokaz się odbędzie i dołożymy wszelkich starań by wynagrodzić zaistniałe niedogodności.
Prosimy o wyrozumiałość i uszanowanie naszej decyzji.
Wszystkie pokazy realizowane w całości przez firmę Droneland.pl odbyły się w 100% uwzględniając normy bezpieczeństwa i nadal chcemy by tak pozostało.
W dniu dzisiejszym zostanie opublikowane sprostowanie odnośnie niesłusznych oskarżeń w kierunku naszej firmy.
Do tego czasu prosimy o wstrzymanie się z negatywnymi komentarzami.

Z wyrazami szacunku
Droneland.pl

*w momencie startu brak ciągłej łączności GPS RTK we wszystkich bezzałogowych statkach powietrznych." - czytamy na stronie społecznościowej firmy. 

*[AKTUALIZACJA] GODZ. 14:55: W międzyczasie COK Cieszyn opublikował obszerniejsze oświadczenie, z treścią jak poniżej:

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE NOWOROCZNEGO POKAZU Z UŻYCIEM DRONÓW

Oświadczenie

Odpowiadając na oczekiwania społeczne, jednocześnie chcąc pokazać nowe rozwiązania technologiczne postanowiłem tradycyjny pokaz sztucznych ogni zastąpić tańcem dronów. Wybrałem jedną z najlepszych firm w Polsce specjalizującą się w kompleksowej obsłudze takiego wydarzenia, organizującą m.in. sylwestrowy pokaz w Sosnowcu oraz zapewniającą prawne wsparcie francuskiej firmie Dronisos organizującej pokaz Sylwestrowy w Łodzi. Ustalenia dotyczące pokazu prowadzone były od kilku tygodni, a dotyczyły zarówno szczegółów technicznych jak i względów bezpieczeństwa, które są priorytetem dla firmy DroneLand i Miasta Cieszyn.

Planowany na Nowy Rok na cieszyńskim rynku taniec dronów nie odbył się z powodu problemów technicznych i komunikacyjnych. Zawiodła w szczególności komunikacja pomiędzy osobą odpowiedzialną z ramienia wykonawcy za kontakty z klientami a organizatorem. Pracownicy firmy informowali tę osobę już o godz. 17.10 o problemach technicznych i sugerowali przeniesienie pokazu na inny termin. Osoba ta od tego momentu samodzielnie podejmowała decyzje i nie informując mnie, chciała za wszelką cenę doprowadzić do pokazu. Tym samym nie miałem pojęcia o problemach, których rozwiązanie, przy tak zaawansowanej technologii, wymaga co najmniej kilku godzin działań, a przeniesienie pokazu na godzinę 19.00 jest mało realne. Otrzymałem informację, że z dniem wczorajszym współpraca firmy DroneLand z tą osobą została zakończona.

Firma dbając o najwyższe standardy obsługi zadeklarowała chęć zorganizowania dwóch dodatkowych pokazów. Pierwszy, w ramach „Światełka do nieba” odbędzie się 12 stycznia o godz. 20.00 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drugi pokaz w terminie wiosenno-letnim. Mam nadzieję, iż tym razem się uda – pokazy dronów uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Przepraszam za zaistniałą sytuację, za negatywne emocje, które się wszystkim wczoraj udzieliły, również te skierowane w stronę firmy DroneLand. Jestem w stałym kontakcie z właścicielem firmy. Przekonany o ich profesjonalizmie, zapraszam na kolejne pokazy, które wspólnie planujemy w Cieszynie.

Adam Cieślar
dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury
„Dom Narodowy”

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę