Koronawirus: wracają kontrole graniczne w regionie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W dniu dzisiejszym (11 marca) br. o godz. 1200 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbyło się spotkanie robocze Zespołu Reagowania Kryzysowego w sprawie zagrożenia koronawirusem w Powiecie Żywieckim. Podobne gremium zebrało się wczoraj w Cieszynie. W obu przypadkach podjęto decyzje, związane z postępowaniem na przejściach granicznych.

Kontrole gran 2

Głównym tematem było omówienie aktualnej sytuacji zagrożenia na terenie Żywiecczyzny. Jak wynika z informacji Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żywcu, na chwilę obecną nie potwierdzono żadnego przypadku osoby z koronawirusem.  Starosta żywiecki Andrzej Kalata zaapelował do wszystkich mieszkańców oraz do środków masowego przekazu o zachowanie spokoju i nie wprowadzanie stanu niepotrzebnej paniki.

Obecnie na terenie Żywiecczyzny przebywają 43 osoby podlegające kwarantannie i obserwacji domowej.

Kolejnym tematem było omówienie przygotowania służb do wprowadzenia w dziś (tj. 11 marca) od godz. 2000 kontroli na Przejściach Granicznych: w Zwardoniu i Korbielowie. 

Od dzisiejszego wieczora (11.03.2020 r.), w związku z zaistniałym zagrożeniem, wracają również kontrole graniczne na przejściu z Czechami, w Cieszynie Boguszowicach.

W pierwszej kolejności, kontrole zostały uruchomione na zachodniej granicy kraju w odniesieniu do zbiorowego transportu drogowego. Następnie, zakres kontroli będzie rozszerzany na pozostałe przejścia graniczne oraz inne rodzaje transportu.

- Prosimy wszystkich pasażerów, w trosce o ich zdrowie, o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o w miarę możliwości wcześniejsze udostępnienie pasażerom formularzy do wypełnienia, tak by kontrola na granicy mogła przebiec szybko i sprawie - informuje GIS

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę