Polskie wojsko w Czechach i na granicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wątpliwości wzbudził nie tylko stopień zmilitaryzowania mostu, ale też transgraniczny zasięg pojazdów. 

makita 3

 Od ponad tygodnia władza centralna ogłasza i zatwierdza kolejne decyzje związane z pandemią koronawirusa z Wuhan, których konsekwencją są zwiększone uprawnienia służb mundurowych i częstsza ich obecność ze względów bezpieczeństwa rzecz jasna. Warto dodać, że równe chyba tempo i częstotliwość towarzyszyły pojawianiu się tematu służb, a w szczególności wojska, w rozmaitych teoriach spiskowo-katastroficznych, przed którymi potem - jako fake newsami przestrzegał potem właśnie rząd. 

Sprawdziło się?  

Co oczywiste, w takiej sytuacji miejscami szczególnej pieczy stają się przejścia graniczne i pas graniczny. Wiadomo było, że uwagę na nie zwrócą: Policja i Straż Graniczna. Potem mowa była o pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej, a w końcu to, że aktywnie strzeże granic ogłosiło nawet dowództwo 18 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Bielska-Białej.

Militarnie na Moście Przyjaźni 

Wojsko pojawiło się na cieszyńskim moście granicznym z Czechami w sobotę rano. Jego obecnością i skalą zbulwersował się Bogusław Słupczyński, reżyser teatralny, związany ze Świetlicą Krytyki Politycznej "Na Granicy". Oburzenie wyraził za pośrednictwem swojego facebooka takimi słowy:

"Przed chwilą w TVP INFO, pokazówka (teraz) na moście "Wolności" w Cieszynie. Spadochroniarze z bronią gotową do strzału, a obok nich potężny hamer i oczywiście ekipa z TVP.
Wojsko zjawiło się niedawno, bo około 10-tj nikogo jeszcze nie było (stał zwykły radiowóz Policji)
Oczywiście, przez most nie zamierza przejść nawet kot czy mysz. Ale prymitywna, pyszna pokazówka musi być.
WSTYD ! Tępaki i lesery! Pożal się Boże - Wojsko!"

Internauci w komentarzach zastanawiają się, czy rzeczywiście potrzebna jest aż taka ilość służb i oręża, nawet biorąc pod uwagę to, że dziś dwóch nietrzeźwych (3 promile alkoholu we krwi) i niemłodych osobników z północnej Polski próbowało dziś się przeprawić za Olzę po alkohol.

Co tam robiła ta ciężarówka?

Nasz czytelnik zastanawiał się też, co robiła polska ciężarówka wojskowa już po drugiej stronie Olzy? Pyta, czy o zdjęcie (poniżej) przedstawia pierwsze oddziały wojska Polskiego na terytorium obecnych Czech od 1969 r?

auto granica

Pozostałe zdjęcia w galerii poniżej.

Udostępnij

3
-8
11
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę